Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
Az lenne a konkrét kérdésem, hogy vajon miért nincs elég tejem? A lányom 3 hónapos, 1 hónapos kora óta kap tápszeres pótlást sajnos. Próbáltam mindent megtenni ez ellen. Egy darabig cumisüvegből kapta, aztán rátaláltam a szoptanít készülékre. Már egy hónapja abból kap pótlást. Bármikor kéri, engedem szopizni, sokat mellre teszem, plusz fejek is. Horror fejést is csinálok. Meg persze már a létező összes csodaszert megpróbáltam. Vajon miért nem elég mégsem a tej? Talán már nem is lesz?
2017. okt. 13. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek nincs annyi, fejre is állhatsz akkor sem lesz, csak ezzel a hülyeségekkel bezavarnak, hogy horrorfejés, meg igyál meg napi 1 hektoliter szoptatós teát.
2017. okt. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

(Mi az a horrorfejés?! :0


Lehet az oka, hogy nincs elég mellmirigy. Jellegzetes kicsi, kúp alakú mellek, terhességnél se sokat nő, alig tapintható benne mirigyállomány.

Vagy prolaktin hiány. Ezt hormonvizsgálat tudja kimutatni. Donperidont adnak rá, itthon Motiliumot. Egyébként gyomorpanaszokra adják, és csak az egyik mellékhatása, hogy nő a prolaktin szint.


Van, hogy semmit se tudsz tenni, egyszerűen nincs elég tej és pont. Ehetsz, szedhetsz, csinálhatsz bármit.

Nem kell aggódni! Napi 100 ml tej már tartalmazza az összes ellenanyagot, amire a babának szüksége van. Nem kell katasztrófaként tekinteni arra, hogy kap tápszert is. Gondolj bele, nem sokára kezdődik a hozzátáplálás, aztán akkor se csak anyatejet kap. Mégis vannak, akik akár ovis koráig szoptatnak mellette. :)

2017. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A horror fejes, hogy 7-7 5-5 3-3 1-1 percig felváltva fejem a melleim.
2017. okt. 13. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne izgulj ezen. Valószínűleg nincs elég tejed,és kész.


De tudod,mit? Fordíts a dolgon egyet! Van tejed. Örülj neki,hogy 3 hós koráig szopott a lányod. Sok baba még ennyit sem kap!


Pótolj nyugodtan tápszerrel,és ne stresszelj ezen! Sokkal nagyobb szüksége van a kisbabádnak egy kiegyensúlyozott,boldog,nyugodt anyára,mint a sok anyatejre!!


Örülj,hogy egészséges (remélem!),és legyetek boldogok együtt!!


Én hiába szoptatom már 19 hónapja (persze mellette már eszik rendesen),ha betegen született...mit meg nem adnék azért,ha nem kellene állandóan a dokikon agyalnom...Hidd el,a sok agyalás,idegeskedés kikészíti az embert! Nekem is ráment a szívemre,mehettem a kardiológiára 34 évesen...

Szóval ne izguld túl magad! Anyukámnak se volt teje,mégis felnőttem :) !

2017. okt. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Abból a szempontból nehéz, hogy mindenhol azt írják, bárkinek lehet elég teje, csak valamit rosszul csinál, azert nincs... És ezért én tényleg mindent csinálok, amit csak lehet.... És mégse.
2017. okt. 15. 13:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz :). Ezt csak a szoptatás fanatikusok írják. Anyukámnak se volt,húgomnak se...nekem szerencsém van,hogy van tejem.
2017. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En ugy ismerem,hogy szaporito fejes!! A leirtak alapjan, tenyleg mindent megtettel! Esetleg felkereshetnel egy szoptatasi tanacsadot, hatha tud segiteni.
2017. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!