Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Majus 10 en szult kismamik,...

Majus 10 en szult kismamik, mennyiket szopik a babatok?

Figyelt kérdés
Az enyem 70 tol 100 ml ig de ma elertuk a rekordot 130, mellbol, de van amikor ki kell potolnom tejporral es legtobbszor kihanyja...ti hogy oldjatok meg?
2010. máj. 29. 17:45
 1/9 xStefix ***** válasza:
Mivel pótolsz??
2010. máj. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hányszor eszik egy nap? Mi sokszor 9-12 között,de általában csak 50 és 90 ml között, így naponta min. 600-at. De mi még csak most vagyunk 3060g-osak és 1,5 hete jöttúnk ki, 2710g-mal.
2010. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy pótolni kell? Az enyém 3 hónapos, és ugyanennyit eszik. Sőt, volt, hogy este 50 gr-ot evett, és 9-től hajnali 5-ig aludt vele. Tehát nem volt éhes. Ha kihányja semmiképp se erőltesd.
2010. máj. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3,350 el szuletett es 3,500 al jottunk haza, 3 vagy 4 orankent eszik, azert vagyok osszezavarodva mert a vedono azt monda, hogy nem eszik eleget es itthon egy het alatt csak 9 dekat hizott,minimum 100,120 at kellene ennie szerinte... amugy NAN tejporral potolom, de sokszor van annyi hogy fejek le 70 ml es azzal potolom a kov. etetest
2010. máj. 29. 22:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet az, hogy a tejem nem eleg taplalo, pedig eleg feher szine van nem olyan, mint az elotej
2010. máj. 29. 22:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség a méret szerinti számolgatás. Én voltam a babámmal kórházban, mert kiütéses lett, ott nagyon szigorúan veszik az etetést. Mérni kellett, és 3 óránként 75 ml-t beletömni. Akkor volt 2 hetes, kb 30 gr-ot szopott. Szerintük ez nagyon kevés. Le kellett fejnem a tejet, és cumisüvegből adni neki, sokszor kihányta, már totál elegem lett az okos orvosokból.

A fiam most 3 hónapos, azóta is kb. fele annyit eszik, mint "kéne".

Egyik héten kevesebbet, másik héten többet híznak. Min. 100 grammot kéne, a 90 az határeset, lehet mérési hiba is. Vidám, alszik eleget, van elég pisis pelusa?

2010. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom április 29-én született, 3500 grammal, 3450 grammal jöttünk ki a korházból. 50-80 ml-t eszik egy alkalommal, csak egyszer evett még 100 ml-t. 3x kapott eddig tápot(abból se evett többet, mint anyatejből), amikor este már nem volt tejem. A súlyához képest elvárható mennyiség kb 60%-át eszi, de nem aggódom mert szépen fejlődik a védőnő szerint is. Most 4200 gr.
2010. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

De ki mondta neked, hogy tejporral kell pótolni vagyis inkább "sűríteni"?? Egyáltalán, miféle ez? Én eddig csak tápszerről hallottam. Megáll az eszem, hogy mik vannak. 8-I

Kicsit úgy tűnik, hogy alapvető információk is hiányoznak nálad, úgyhogy mindenképp ajánlom, hogy nézz utána a szoptatás témakörének, mert semmi szükség nincs a pótlásra (se táppal, se tejporral), pláne ha ilyen szépen szopik a babád. A tejed mindent a megfelelő mértékben tartalmaz, amire neki szüksége van - a szervezeted a terhesség és a szoptatás ideje alatt is megadja neki, amit kell, még a te egészséged rovására is!

Itt olvasgass: www.lll.hu

2010. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Lehet tudatlan vagyok, ezert tettem fel itt a kerdest...amugy a vedono ijesztett el, hogy keves amit szopik a mellbol es azert kellett kipotolni tejporral, nem suriteni, hanem a cicizes utan adtam meg neki tejport is, mert nem lakott jol.

Lehet most hulyenek neztek de megis rakerdezek, nehogy meghalljak butan, a tejport nevezitek ti tapnak?

Utolso valaszolo egy kicsit fere ertettel, en lennek a legboldogabb ha lenne eleg tejem , teszek is erte, mert fejek, hogy stimulaljam, de nem mindig eleg es meg keri a kicsi draga,csak akkor kell adjak nehany ml tejport, hogy jol lakjon, amugy koszi a site/ot , mar dokumentalodok is , a masodik babammal, mar Doktor kismami leszek :) remelem

2010. jún. 1. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!