Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Erre a dilemmára...

Segítség! Erre a dilemmára mit tudtok mondani szoptatós kismamik?

Figyelt kérdés

A probléma a következő:A babám 3600 grammal született, 3400-al hoztuk haza múlt szerdán.Tegnap este 3530 gramm volt a súlya, ma 10 napos a drágám :)

A gond az, hogy nálunk kb másfél óra egy szopi, mert enyhe sárgaság miatt aluszékony a bébi és mindig elalszik.Mindkét mellbúl szopik mindig és utána még megiszik 60-75 ml tápszert is.Kevesebbel nem lakik jól, ez az adag viszont úgy eltelíti, hogy 5-6 órát is alszik utána.

A védőnő azt mondta keltsem fel legalább 3,5-4 óránként ha azt akarom, hogy termelődjön a tejem, de ha egyszer képtelenség szegényt ébren tartani!

Fejni sajnos nem tudok, kézi mellszívóm van, de eddig kb 10 ml volt a rekordom...

Valakinek valami ötlete?


2011. jan. 11. 13:36
1 2 3
 1/21 Nigra ***** válasza:
38%
Nem mellszívó, kézi fejés :) Kicsit nehezebb megtanulni, de jobban kiüríti a mellet. Mondjuk én már nem szoptatok. Nekem AVENT is van és Medela is, de én kézzel fejtem inkább. Nem tudom neked milyen mellszívód van. Kérd meg a védőnőt, hogy tanítson meg kézzel fejni, és akkor nem kell annyira ébresztgetni a babát, megkapja cumisüvegből. Valószínűleg azért nem lakik jól a tejcsivel mert fáradt nem szív elég erősen, nem jön rendesen. Írj privit ha gondolod, én is szivesen elmagyarázom ha szeretnéd.
2011. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy eszik egyáltalán valamit a ciciből?

Mert ha igen, akkor rengeteget eszik. Próbáld meg egyszer, hogy kevesebb tápszert adsz utána és bízd rá az ébredést. Ha ennyire jó evő, akkor hamarabb fogja követelni magának a hamit, így hamarabb kell, magától fog ébredni. Majd fokozatosan csökkents a tápszer adagját. Természetesen éheztetni nem szabad és egye csak meg amit kíván, de szerintem kicsit sokat eszik. Meg kell találni az arany középutat... persze ez nem könnyű.

2011. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha van elég tejed, miért adsz neki tápszert?
2011. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

én megpróbálnám csak szoptatni. akkor kevesebbet eszik, és hamarabb ébred és kér enni újra. akkor több tejed is lesz, ha gyakran szoptatod.


segítséget szopi tanácsadótól érdemes kérni, nekem is ők segítettek rengeteget:

www.lll.hu

2011. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Sajnos muszáj felébreszteni. Tedd mellre minél gyakrabban, mondjuk kétóránként, és szoptatás közben masszírozd a kezét vagy a fülcimpáját, mert ez kiváltja a szopási ingert. Az is jó, ha a kis lábával "biciklizteted". Nálunk is ez volt. Tarts ki, nem tart sokáig!
2011. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Ne adj neki túl sok tápszert, hanem inkább hagyd, hogy gyakrabban szopizzon... az elején még nagyon gyengék és ezért nem tudnak olyan "jól és hatékonyan" szopizni a babák... de idővel megerősödnek és jobb lesz a technikájuk is... nálam is ez volt, nem gyarapodott elég jól, sokat aludt stb... tényleg kelteni kell... kitartás, nálam úgy 6 hetes kor környékén állt be a normál szopi... :))))))))))
2011. jan. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Én sem értem, hogy miért adsz tápszert. Próbáld meg nélküle. Lehet, hogy akkor felébredne másfél óránként, ami egy ilyen picinél természetes is. Ha több tejet szeretnél, ez lenne az ideális. Minél több idő telik el a két szoptatás között, annál rosszabb még így az elején. Én három gyereket szoptattam, de nem tudok kézzel fejni, sőt a mellszívókat sem használtam. Inkább bíztam az igény szerinti szoptatásban.
2011. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Itt megint jól le lesz pontozva jó pár válasz;)
2011. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Nigra ***** válasza:
100%
miért gondolod ezt?
2011. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
Azért, mert többen azt javasoltuk, hogy a tápszert hagyja el...
2011. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!