Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mik voltak azok az élelmiszere...

Mik voltak azok az élelmiszerek, amiket 100%-osan elkerültetek szoptatás alatt és mit ettetek sokat?

Figyelt kérdés
Mitől fájhat leginkább a hasa és mitől lehet sok tejem?
2017. nov. 3. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
32%

A két legrosszabb kategoria föleg a szoptatás elején a puffaszto növények, mint káposzta, és a citrusfélék amik csunyán marják a baba gyomrát. Elég azujszülöttnek, hogy az anya egy multivitamint igyon amiben van narancs lé és pár óra sírás lesz belöle, kegyetlen piros popo...


Nem kell az egész szoptatás alatt mellözni, az elsö pár hétben érdemes, és szép lassan porbálgatni mi az ami nem csinál hasfájást neki.


Sok tejed a sok folyadéktól lesz, de a szoptatás sokkal komplexebb mint, hogy ha azt eszek/iszok akkor lesz tejem. Lehet sok tejed, ha a cicid olyan, hogy nem jön ki belöle könnyen a tej.

2017. nov. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindent ettem, amit egyébként szoktam, nem mellőztem semmilyen kaját. A lédús gyümölcsöket és az olajos magvakat nagyon kívántam, ezekből többet ettem. Innivalók közül a citromos Karamalz volt a kedvencem, de leginkább szénsavmentes vizet ittam rengeteget. A kisfiam sohasem volt hasfájós.
2017. nov. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kórházból hazatérve amitől hasfájás lett: - francia hagymakrémleves

- főtt tojás

A hüvelyeseket magamtól is tudtam, hogy el kell hagyni, de ez a kettő meglepetés volt.

A literszám ivott tejről hallottam még, hogy a babán kiütéseket okoz a tejfehérje miatt, ez nem saját tapasztalat.

Ahogy idősödnek a babák, érik a bélrendszerük is, nem lesznek már ilyen érzékenyek.

2017. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legnagyobb orditas a paradicsomos kajaktol volt. :( szegény.. Na azt nem eszem azota
2017. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 szvillő válasza:
A gomba egyszer nagyon rossz választás volt, azt nem ajánlom. Viszont a három lányom közül az egyiknek folyton fájt a pocakja, kettőnek meg egyáltalán nem, pedig ugyanazokat ettem (kb. mindent). A hasfájósnál mindent próbáltam elhagyni, de nem segített, csak az, hogy kinőtte. Nagyban függ a babától, úgy látszik.
2017. nov. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tejtermek, tojas, es az ezeket tartalmazo elelmiszerek (a cimket is neznem kell mindig pl. felvagotton, kekszen is). Nalunk a hasfajas egyik oka ez volt. Kesobb mas tunet is lett, mikor raprobaltunk hozzataplalasnal, anyatejen keresztul "csak" a hasfajas, hasmeneses kaki, tobb, mint ket honapig tarto, nem mulo pelenkakiutes, es a pattanasszeru pottyok a boren, direktben adva pedig az allan/nyakan es a hasan ekcema a fentiektol es a paradicsomtol.
2017. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, lemaradt a valasz a masik kerdesedre. Sok tejed a mellet ert inger mennyisegetol lesz. Ha sokszor szopizik, es sokat komfortszopizik is a cicin, korlatozas nelkul. A tej mennyiseget ez befolyasolja leginkabb, nem az etelek, vagy csodabogyok. Vannak tejserkento hatasu gyogynovenyek, de azok onmagukban nem segitenek, sok esetben meg hasfajast is okozhatnak a babanal (pl. edeskomeny).


[link]

2017. nov. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első 2-3 hónapban azt nem bírta a fiam, ha tejes dolgokat ettem (rettentő sok tejfölös, tejszínes ételt készítek amúgy), ezeket minimalizáltam, egy bizonyos mennyiség alatt már nem zavarta, illetve kb fél évig hanyagoltam a babot, lencsét, felesborsót. Minden mást ettem, amennyi jól esett, és később már visszavezettem a fent említetteket is, később már nem zavarta. Csípőset is ettem, fűszeres ételeket is, mindent. A védőnőmmel beszélgettünk róla, mondta, hogy pl a fokhagyma, az erős fűszerezés megváltoztathatja a tej ízét, de ha terhesen is ettem ilyesmit, akkor lehet, hogy nem is fogja zavarni. Tényleg így lett.
2017. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!