Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A védőnő kiakadt kicsit, hogy...

A védőnő kiakadt kicsit, hogy a 3 hetes babám 80-100 grammot eszik 1-1 alkalommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerinte ez irtó sok, elhízott lesz a babám és valószínűleg azért fáj a hasa, mert túl sokat eszik és feszül neki. Van, hogy ezután az adag után is keresi a cicit, hogy adjak ennél kevesebbet? Na meg tartsam a 3 órát az etetések között, de én inkább igény szerint szoptatnék.
2017. nov. 20. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Grammot ? Nem ml ?
2017. nov. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mérlegen mérem egyszer-egyszer, evés előtt és után, így gramm.
2017. nov. 20. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
ne foglalkozz vele. már újszülöttként is 1 hetesen 70-90 ml-t evett, 5 hetesen lett tápszeres, akkor már simán megevett 100-120 ml-t 2-3 óránként, és nem elhízott. most 15 hónapos, 82 cm és 10,2 kg.
2017. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd meg a védőnőnek. Viccen kívül.

Szoptasd a picit igény szerint. Be fog állni a kínálat-kereslet, ami nálad azt jelenti, hogy nem termelsz többet, mint amire szüksége van.

Most segíthet, ha szopi előtt lefejsz kicsit. Jó helyen van a fagyasztóban. :) Az első tej cukrosabb, hígabb. Ha ebből kap többet a baba, attól fájhat a hasa. Okozhat zöld kakit is.

Hasfájásra a Biogaia cseppet próbáltad? Olyan enzim van benne, ami segít bontani a tejcukrot.

A baba lehet, hogy pont azért akar szopizni, mert fáj a pocak. A testközelség és maga a cumizás megnyugtatja. Ezen a hordozás segíthet. A függőleges helyzet segít megszabadulni a pukiktól és büfiktől, nem folyik vissza a tej, és megnyugszik rajtad. (Te meg tudod tenni a dolgod.)


A védőnőnek meg mosolyogva elmondod, hogy három óránként eszik 60-at.

2017. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jaa. Bocsi :) ertem.


Sztem hallgass a megérzéseidre. Te latos mi kell neki,esetleg beszelj errol gyerekorvossal

2017. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1es vtam
2017. nov. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbáltuk a Biogaia cseppeket, utána az infacolt, de egyik se vált be, most kezdjük a colief cseppeket. A hordozást szombaton kezdtem el. Az erősebb hasfájás este szokott kezdődni, 8-9 óra körül és kb éjfélig tart, nem tudom miért pont akkor. Majd megpróbálok fejni etetés előtt, hátha az segít, köszönöm a tippet.
2017. nov. 20. 09:32
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Arra figyelj, hogy ahogy felnőtteknél is feszül a gyomor túlevés után (karácsonyi vacsorákat tessék felidézni), babáknál is ez történik. De ők még orálisan jelzik, tehát a túltelítettség diszkomfortérzetét is cuppogással fogják jelezni.

Ezt könnyű félreérteni és még többet adni neki - amitől még jobban fáj a hasa és bezárult az ördögi kör.


Kontrollként egyszer próbálj tápszert adni neki. Ott pontosan mérhető az elfogyasztott mennyiség és a tápérték is állandó. A tejnél ezt nehezebb mérni, hiszen néha vizesebb, néha zsírosabb jön, étkezésenként más tápértéket tud adni.

2017. nov. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Tápszere esetében ennyi idősen 60 ml az ideális mennyiség. Anyatejnél nehezebb meghatározni, mert ingadozó a tápértéke.

Ha felhúzza a lábát, sír... akkor túl sokat evett és fáj a hasa.

2017. nov. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne foglalkozz Vele! Etesd igény szerint a kicsit. Az első lányomat is igény szerint szoptattam, 2-szer annyit hízott egy hónap alatt, mint amennyit -átlag szerint - kellett volna, kicsit hurkás volt. Ma már 3,5 éves és normális a súlya. A kisebbik lányom most lesz 4 hónapos, ő is igény szerint eszik, többet hízik egy hónapban, mint kellenne, de remélem nála is ugyanúgy lesz, mint a nővérénél volt.

Nekünk a Biogaia nem használt, hanem az Espumisan cseppek, mindkettőnél az használt.

2017. nov. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!