Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyre kevesebb a tejem, pedig...

Egyre kevesebb a tejem, pedig még csak 2 hónapos a lányom, mit tehetnék, hogy több legyen?

Figyelt kérdés
2017. dec. 11. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Tejszaporításra az alábbiakat vesd be.

Tejszaporító tea, homeos bogyó, karamalz maláta Ital, sokszor tedd cicire vagy fejjél.

2017. dec. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kimaradt : napi minimum 3l folyadék fogyasztása.
2017. dec. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem napi 2 liter tej használt és fejtem is minden szopi után-
2017. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hasfájós a babám, a tejről és tejtermékektől teljesen le vagyok tiltva. Alig tudok enni, szinte egész nap sír, rajtam van, ezért nincs időm rá. A vizet próbálom tartani, de gondolom a kevés étel sincs jó hatással a tejtermelésre. Gyakran teszem mellre és szívom is, de nem jön semmi. Eddig egy mellből megvolt 100-120 ml, de mostmár a kettőből alig tud ennyit kiszívni. Este pedig szerintem már annyi sincs. Kétségbe vagyok esve, sokáig szeretném szoptatni, de félek, hogy kevés neki. Plusz eddig szépen nőtt a sulya, de az utóbbi egy hétben fogyott. Mit tegyek?
2017. dec. 11. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Itt le van irva szerintem minden:

[link]


Roviden: az anyatej termelodese kereslet-kinalat alapu, minel tobbet teszed mellre (es hagyod komfortszopizni is), annal tobb inger eri a mellet, annal tobb lesz a tej. A fejes nem mukodik mindenkinel, nem olyan hatekony, mint mikor a baba sziv. A szaporito teakkal ovatosan, hasfajast csinalhat a babanal az anyatejen keresztul.

2017. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tej mennyisege a nap soran sokat valtozik, delelott altalaban tobb, es magasabb a viztartalma, delutan/este kevesebb, es magasabba zsirtartalma. Ennyi idosen lehet novekedesi ugras, amikor napokig, vagy akar 1 hetig folyamatosan mellen szeretne lenni.


Cumit, cumisuveget vagy bimbovedot hasznaltok? Az is okozhat problemat, mashogy kell szivni, bezavarhat a szoptatasba.

2017. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Készíts be az ágyhoz/fotelhoz egy üvegben vizet, egy zacskó zabkekszet, és szoptatás közben is tudsz enni és inni. Sőt, pihenni is.

A zabkeksz jó tejszaporító.

Ha egész nap rajtad lóg, akkor érdemes kipróbálni a hordozókendőt. Abban jókat alszanak, megkapja a testközelséget, csak akkor kéri a cicit, ha tényleg éhes. Te pedig tudod csinálni a dolgodat, kimozdulhatsz, stb.

2017. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
húslevest is egyél! maradék tejet este fejd ki , sokat Legyen cicin akár azon is aludhat napközben. Így néha szivogatja és beindul a tejadó reflex.
2017. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!