Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes múlt a babám és...

2 hetes múlt a babám és lényegesen kevesebb a tejem. Váltva szoptatok, de már a 6 óra sem elég, hogy újra teli legyen a cicim. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Egyértelmű, szoptass mindig mindkét mellből, minél gyakrabban ürül ki a mell annál többet fog termelni.
2014. jún. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eszel-iszol eleget? Az nagyon fontos.
2014. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bizony...mindkettőből szoptass és sokat igyál :) homeogolyók nekem 10 hónapig segítették a szoptatást, pedig 3 hetesen már csak csepegett. Fejjél is, ne aggódj, minden rendben lesz, nem egyszerű ez mindenkinek, én is tudom...
2014. jún. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Rakd mellre minél gyakrabban! Attól lesz több a tej. Ha húzod a szoptatások közti időt akkor csökken. Szoptatás közben termelődik a tej, nem kétvszoptatás között.
2014. jún. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Én amikor mindkét mellből szoptattam majdnem elapadt.... :( (Mondjuk az én babám 4 hónapos volt amikor elkezdett fogyni)

Én elkezdtem tápszerrel pótolni és még másfél hónapig tudtam szoptatni. Aztán végleg elapadt. Homeós bogyót nem tudtam szedni mert tejcukor allergiám van. Próbálj meg mindent megtenni de ha nem megy ne keseredj el. Én szarul éreztem magam mert mindenhol azt hangoztatják hogy akinek nincs teje az nem tesz meg mindent és azért apad el. Saját anyám szerint is.... úgyhogy ezt csak azért írtam mert előfordulhat hogy bármit csinálsz akkor sem lesz több. Bocsi hogy ilyen hosszú lett. :D Sok sikert!

2014. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

szia. igyál tejszaporító teát (DM-es bio mamatea nagyon finom. én 3 filtert áztattam egy liter forróvízbe, és megittam legalább két ilyen kancsóval egy nap)


nyugi. MINDIG elég a tej, ha igény szerint szoptatsz.

beszélj olyan anyukákkal, akik legalább 20 hónapig szoptatták gyermeküket, nekik hihetsz :)


amúgy meg ezt olvasd el:


[link]


nekem 13 hónapos a fiam, és még mindig napi négyszer cicizik. minden anyukaismerősöm, akiről tudom, hogy tájékozott volt a témában, és nem adott se tápszert, se nem alkalmazott rendszert (3 óránkénti kaja) vagy éjjel is szoptatta a babáját, több, mint másfél évig anyatejjel etette gyermekét.


minden anya, aki először szoptat, azt gondolja, estére elfogy a tej, pedig dehogy. csak "puhul" a cici. ha úgy érzed, üres "tejeszacskók" vannak rajtad, végy egy lazító fürdőt (zuhanyt, mert ugye ilyenkor még nem lehet áztatni magunkat) és a dekoltázsodra kellemes meleg vizet zuhanyoztassál.


meglátod, rendbe lesz minden :)


olvasd el a cikket.

bízz magadban, bízz a szervezetedben, bízz abban, hogy ez a dolog jól ki van találva. 5 millió éve éldegélnek az emberek a földön, kb. 100 éve van csak tápszer.


nyugi :) én is úgy voltam, mint te. de az ismerősök, és a la leche liga tanácsadója, illetve írásai segítettek :)

ma meg már osztom az eszet :) :)


jó babázást :)

2014. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen ezek miatt éreztem magam szarul.... Régen is volt akinek nem volt teje.Másik anyuka szoptatta vagy kapott tejet... Örülj neki hogy Neked nem kellett átélned hogy a babád az öleben üvölt mert éhes de nem tud egy cseppet sem kiszívni a cicidből mert nincs benne semmi. Hát én inkább adtam neki tápszert.
2014. jún. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt és igyál sokat. Legalább 2 liter folyadékot igyál. Próbáld meg az ánizs és édeskömény teát inni minden nap legalább egy csészével az segíteni fog.
2014. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem kevesebb a tejed, csak valszeg növekedési ugrásban vagytok. :)

Nem kell, hogy telítődjön a cicid. A tej szoptatás közben termelődik. A legjobb tejszaporító a szoptatás. Anélkül hiába iszol bármit. ;)

Van elég, hidd el! :)

Tedd annyiszor cicire, ahányszor kéri. Majd rendeződik a dolog. :)

2014. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Úgy néz ki kezd rendeződni a helyzet. :)
2014. jún. 21. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!