Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hova menjek a mellgyulladásommal?

Hova menjek a mellgyulladásommal?

Figyelt kérdés
Több mint egy hete csomós a mellem, amitnem tudok megszünteti, az egyik különösen nagy és nem tűnik el. Afelett be is vörösödött a mellem. A mellbimbóim ismszét vannak menve. Bementem vele a kórházba, de csak annyit mondtak jó csúnya, fejjem ki, ha lázas vagyok menjek vissza akkor kapok antibiotikumot. A bimbója meg mindenkinek ilyen ilyenkor. Hiába mondtam, hogy napok óta fejem. Masszírozom, melegítem, már mindent megtettem, amit mondtak meg olvastam, de semmi. Most megint nagyon vörös lett és nagyon fáj. De továbbra sincs hőemelkedésem sem nemhogy lázam.... Hova menjek, mit csináljak, hogy segítsenek? Higgyétek el mindent megpróbáltam már amit lehet, szoptatom belőle folyamatosan, emiatt a másik is rosszabb, mert arra nem kerül annyit sor, szoptattam, fejtem négykézláb, de semmi. Már olyan rég ott van, nagyon félek hogy tályog (lesz) és nem tudom szoptatni aztán, ugyanakkor néha már úgy el vagyok keseredve, hogy olyanokat gondolok bár elapadna az egész a francba... A védőnő és a szoptatási tanácsadó tanácsait is megfogadtam, de nem segít semmi...
2017. dec. 15. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Azt is próbáltad, hogy forró zuhany alatt szappanos kézzel masszíroztad és fejted? Én a mellszívómat is bevittem magammal a zuhany alá. Nem 5 perc, kellett egy fél óra tuti, de nekem csak így sikerült kimasszírozni a csomót.

A mi védönőnk például segít masszírozni is, megmutatja, hogy hogyan kell. De vannak masszőrök is, akik értenek hozzá.

Ha végképp semmi, akkor a házi orvoshoz menj, adni fog gyógyszert.

2017. dec. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eloszor haziorvoshoz
2017. dec. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

Nekem a szoptatás segített csak, a mellszívó nem volt elég hatásos, se a borogatás, masszírozni meg nekem azt mondták nem szabad, mert összetörik a mellállomány és sérülhetnek a tejcsatornák.


Remélem nem 3 óránként szoptatsz..


Nyugodtan cuppantsd le a babát, és határozd meg te, melyik ciciből mennyit egyen.


Az elején én is váltogattam, mindig arra raktam a gyereket, amelyik jobban feszült. Sajnos utána belustultam és hagytam hadd váltson ő. Így a szoptatás maradék másfél évére az egyik mellem mindig 2x akkorára nőtt a tejtől, mint a másik, mert szépen beállt a kedvenc cicire a gyerek.


Nyugodtan hagyd addig a gyereked cicin, ameddig szeretne ott lenni, akár órákat.


Amúgy szerintem mehetnél nőgyógyászhoz tejelapasztó bogyóért..


Nem tudom mennyire idegenkedsz a tejtestvér dologtól, de, ha ilyen sok tejed van, esetleg kereshetnél egy másik(lehetőleg ismerős) babát is, aki rászorulna..


Vagy nem tudom, milyen mellszívód van, szerintem az egyszerű kézi hatásosabb valamennyivel az elektromosnál..


De a leghatásosabb a gyerek.

2017. dec. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
IBCLC szoptatási tanácsadó. Személyesen találkozzatok, hogy lássa is! Mielőbbi jobbulást kívánok.
2017. dec. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először a házi orvosnál voltam, de elküldött, hogy az első hat hétben a kórházba menjek. Ott meg kb leszarták. Hívogattam házi orvosokat, de csak leráztak. Fejjem, ennyivel le vagyok tudva... Végül egy nagyon rendes volt és megnézett. Még szteroidot is szednem kell, gondolhatjátok hogy nézek ki... Egyszerűen ha nem velem történik el sem hiszem mennyire beleszarnak az ember bajába... Remélem helyre jön majd.
2017. dec. 15. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg a szülésznökhöz,nekem a szülésznöm fejte ki.
2017. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!