Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bimbóvédő elhagyása hogy...

Bimbóvédő elhagyása hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olvasgattam már a témában, de elég zavaros lett a kép.

Babám 3 hetes, csak anyatejes, letapadt nyelve miatt kezdett védővel szopizni, bár nagyon próbálkozott első napokban is nélküle. Azóta a nyelvféket felcsípték, és kétszer már sikerült elkapnia a cicimet, azt nem tudom, szopizott-e akkor, de a vége az lett, hogy sírt-vergődött, és kellett a védő, és még azzal elvolt pár percig.

Kérdésem az, hogy bár írták néhányan, hogy magától elhagyta a baba egy idő után, de ez hogy derült ki? Hogy próbálkozhatok nélküle szoptatni? Mindig tegyem rögtön védő nélkül mellre, vagy épphogy azután, hogy már elkezdett szopizni védővel, utána vegyem le a védőt?


Nincs kifejezett bajom a védővel, de mégis jobb volna nélküle, hogy nem kell állandóan sterilezni, stb.


Köszi előre is a tanácsokat!


2017. dec. 16. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Ha védő nélkül szoptatsz így csináld:tedd a picit pólyába vagy szoptatós párnára, helyezkedj el, érintsd a bimbót a baba ajkához, mikor jó nagyra nyitja a száját tedd mellre, az a lényeg hogy a bimbóudvar lehető legnagyobb részét bekapja, annál könnyebben jön a tej. Ha abba hagyja, simogasd a fülét. Ha le kell venned a ciciről, dugd a szájzugába az ujjad, szüntesd meg a vákuumot, úgy vedd le. Ennyi idősen az én babám volt, hogy egy órahosszat is szopott. A védőt, ha védőnő engedi elhagyhatod teljesen. Sok sikert!
2017. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ. Van egy szuper szoptatós könyvem, amit az lll.hu is ajánlott, ott is ezt a módszert ajánlják a mellre helyezésre, és szerintem jól is csináljuk, mégis hisztis lesz. De sok hasznosat írtál, köszönöm. :)


Tanácsadót is hívok valószínűleg, biztos, ami biztos, de minden egyéb ötletet megköszönök. :)

2017. dec. 17. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem magától szokott le, én nem csináltam semmit. Ő maga szedte le a védőt s kezdett anélkül szopizni. Hozzáteszem, elég sokáig védővel evett. Nem mertem leszokatni már az elején, mert a nagycsaládban én voltam az egyetlen, aki tudott szoptatni, S annyira örültem, hogy sikerült, hogy nem mertem a módszeren változtatni. Aztán magától, ha jól emlékszem, 4 hós kora után nem sokkal szokott le róla egy-ket nap alatt.
2017. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Mintha csak magamat "hallanám". :) Ugyanezért nem mertem magamtól próbálkozni, örültem, hogy így legalább megy, senki nem tudott kizárólag szoptatni a felmenőim közül.

Hívtam tanácsadót, és kiderült, hogy ügyes baba, jól ment a szopi, a sírás azért volt, mert mellet kell váltanom vagy épp cumizna, hogy elaludjon, amit a cicivel másképp kell, úgyhogy ringatással el tudtam altatni. :)


Lényeg a lényeg, úgy tűnik, megoldódott a gondunk, amiért nagyon hálás vagyok. ^^

2017. dec. 20. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!