Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak anyatejes,5 hónapos...

Csak anyatejes,5 hónapos babátokat etetitek éjjel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most volt 5 hónapos a babám, csak anyatejet kap, igény szerint etetem, éjjel egyszer ébred.

Anyósom azt mondja, már elég nagy ahhoz, hogy éjjel ne kapjon semmit.

Nálatok ennyi idősen, hogy van/volt?

Köszönöm a válaszokat!


2017. dec. 25. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

9 hónapos a fiam, még mindig kel 2x éjszaka. Ez akkora hülyeség, hogy "elég nagy már ahhoz..". Az anyatej szomjoltó is és pl. az én fiam nem fogadja el a cumisüveget meg a csőrös poharat se még, sehogy nem hajlandó vizet inni. Így marad a szopizás. Szóval ne aggódj emiatt.

Kellemes ünnepeket kívánok!

2017. dec. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
15 honapos koraig 2-3 szor kelt ejjel. Anyatejesnel normalis, hogy kel, a tapszer az muanyag , sokaig tart megemeszteni azert birjak az ejjelt.
2017. dec. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk is ez a helyzet, hogy nem veszi el a cumisüveget, és mivel ha csak szomjas is cicit kap, ezért "állandóan etetem" szerinte.

De nem igazán egyezik a véleményünk etetés terén, 3 hónaposan már húslevessel etette volna.

Jó a viszonyunk, nem vitázunk rajta, de csak mondja és mondja, hiába mondom, hogy máshogy gondolom és csinálom...

2017. dec. 25. 13:58
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
22 honapos, meg mindig szoptatom ejjel, ha felebred, es keri. Anyosod kerdezzen meg errol egy szoptatasi tanacsadot, o tudna a jelenlegi ajanlasokrol tajekoztatni (nem kell ataludnia az ejszakat, es szopizhat ejjel, a szoptatas nemcsak etetesi funkciot lat el).
2017. dec. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Ja, es 5 honaposan is szoptattam ejjel. Az ejszakai szoptatas hozzajarul a megfelelo mennyisegu tej termelodesehez, a szomjat is oltja, es mivel 60 perc alatt megemesztodik, ezert gyakrabban kerik a babak. De egy tapszeres baba is eszik meg altalaban legalabb egyszer ejszaka ennyi idosen, pedig a tapszer atlag 4 ora alatt emesztodik meg.
2017. dec. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,ment a zöld kéz mindenkinek, megnyugtattatok.

Kellemes Ünnepeket!

2017. dec. 25. 16:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám Tapszeres es 5 honapos, még így is van, hogy 3x eszik éjjel, örülnék neki ha csak egyszer kene etetnem.

Ha kel etetem, ha nem adnék neki, uvoltene reggelig. Pedig aztán mindig azt hallottam hogy a tapszeres babák hamar atalusszak az éjszakát. Hat az enyém nem....

2017. dec. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes is már 2 hósan végig tudja aludni az éjszakát. Fiam 10 órát aludt 2 hónaposan. Csak anyatejet kapott.
2017. dec. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van. Mindkettőt 6 hós koráig kizárólag szoptattam, még vizet sem kaptak. Első baba már 3 hetesen éjszaka 10 órat aludt, napközben 5x szopizott, második baba meg 18 hónaposan is szopizott éjszaka, nappal pedig rentgetegszer. Ez gyerekfüggő. Anyósodnak mondj, amit hallani akar, oszt tojd le az okoskodását.

Nem kell belemenni a vitákba, pont semmi köze ahhoz, hogy hogyan és mivel eteted a gyerekedet.

2017. dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!