Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma 2 hónapos a fiam. Anyósom...

Becsibp kérdése:

Ma 2 hónapos a fiam. Anyósom szerint kezdjem a hozzátáplálást. Nem túl korai? A többi lent.

Figyelt kérdés
Anyatejet eszik, teljesen jól lakik vele annyira, hogy 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát.
2010. jún. 3. 18:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Nehogy elkezdd! Anyósod még a régi elveket ismeri, akkor bizony 6 hetesen már elkezdték az almát.. Ma szerencsére megváltozott a szemlélet és ha elég neki az anyatej, akkor javasolt 6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás. Azt, hogy az anyatej elég neki, bizonyítja, hogy már átalussza az éjszakát és gondolom a súlyán, hosszán is látszik :)))
2010. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
ahogy első írta.
2010. jún. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Ne! Hát igen jellemző hogy az anyósok, anyukák ezt mondják, ezt most el kell viselned, én 5 hónapos koráig bírtam a mindennapos zaklatás és akkor sem anyósom kedvéért kezdtem hozzátáplálni, hanem már láttam hogy nem elég neki a tej. Ráérsz még!
2010. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Hozzátáplálást 2 hónaposan? Ráadásul van elég tejcsije? Szerintem ha a baba jól lakik a szopizással, és van elég tejed, akkor miért kellene hozzátáplálni? Hízik rendesen? Mert ha igen, akkor nem szabad! különben jóllakik mással, és szép lassan elapad a tejed is. És azért ha tudod, 6 hónapos korig szoptatni, az nagyon jó. de kérdezd a védőnődet is meg a dologról.
2010. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
NE!
2010. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Sőt az anyatej kielégíti a baba tápanyag szükségletét 1 éves korig. Hat hónapos kortól kóstoltatjuk, szoktatjuk a töményebb, később darabosabb ételekhez. Ma már ha a baba jól fejlődik, nem kell a babát erőltetni. Tápszerrel etetett babáknál is csak 4 hónapos kortól javasolják a kóstoltatást.
2010. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Legalább 3,5 hónapos koráig várj. Akkor már adhatsz neki almát keksszel. Ha csak nem ragaszkodsz a mostani divathoz. Azt mese,hogy 6 hónapig nem kaphat mást. Ezt csak a tápszergyártók propagálják. 3 egészséges gyerek anyukája.
2010. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
A csak anyatej 6 hónapos kor után már nem elég a baba fejlődéséhez,kell már neki hozzátápláálás. Ezt a neten olvastam.
2010. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
Az utolsóval is egyet értek 3és fél hós a babám kevesebb a tejem a tápot nem eszi így megkezdtem a táplálást én is nagyon féltem de semmi baja,a gyomra nem készült ki rendesen hízik és nem lett beteg sem. A 2 hónap még kevés várj vele.
2010. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
Igen, korai. Az én anyósom is szokott "okosakat" mondani, én ilyenkor mindig azt mondom, hogy a gyerekorvos ezzel kapcsolatban ezt vagy azt mondta. Ilyenkor megnyugszik, mert az orvos szava szent..:)
2010. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!