Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 20 hónapos babátok cicizik...

20 hónapos babátok cicizik még? Babám 4-szer cicizik nap közben és éjszaka 2-szer.

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 12:28
1 2
 11/14 xStefix ***** válasza:

Mi 18 hósan hagytuk el a 4. szopit, úgyhogy ekkoriban már "csak" 3x szopott, reggel, délután és este. Éjjel már csak néha és átmenetileg, pl. betegség, fogzás vagy fejlődési ugrás idején. Most 27 hónapos, 1 hónapja már csak reggel és este szopizik. Még legalább őszig szeretném szoptatni.

Szerintem sincs baj a szopási szokásaitokkal. Ha a babádnak, neked és az egész családnak megfelel így, akkor folytassátok tovább. :)

Az elválasztódáshoz pedig annyit, hogy szerintem úgy érdemes "siettetni", hogy időnként megpróbálsz egy-egy kevésbé fontosnak tűnő szopit elhagyni. Ha sikerül, akkor hurrá, ha nem, akkor kis szünet után próbáld újra. Való igaz, hogy ennyi idősen már jobban ragaszkodnak hozzá és emiatt néha-néha türelmesebbnek és kreatívabbnak kell lennünk. De én magunkon is az tapasztalom, hogy megoldható.

2010. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
kedves utolsó ,nagyon szépen köszönöm az öszinte választ és biztotást.Szép napot nektek!
2010. jún. 6. 14:40
 13/14 anonim válasza:

Hasonló kérdéssel küzdöttem én is, ezért nagyon együtt érzek veled! Első gyermekem 34 hónaposan egyszer csak magától hagyta el a szopizást. Második gyermekem 20 hónapos volt és még szopott, amikor 40. hétre megszültem harmadik gyermekünket. Szülés előtt 3 nappal befeküdtem a kórházba, majd szülés után 3 nappal mentem haza. A 6 napos távollét alatt -mint korábban is!- mindent evett a kicsi. Amikor meglátott pici babával a karomon, majd a mellemen, nem engedte azt sem, hogy hozzá érjek.Féltékenysége akkor múlt el, amikor ő is szopizhatott (leginkább elalvás előtt és hajnalban igényli).Amúgy olyan sok tejem lett szülés után hirtelen, hogy ha ő nem "segít", biztosan láz és gyulladás lett volna a vége. Már nem idegesít a sok lenéző vélemény! A ROTA VÍRUS, a BÁRÁNYHIMLŐ, és INFLUENZA mind a két kicsit megkímélte, miközben nagy fiamat és minket felnőtteket is meggyötört. Ráadásul már most látszik a két kicsi közt alakuló bensőséges "tejtestvér" kapcsolat.(és ahol ikrek szopnak?) A mi táplálkozásunkra viszont különösen figyelnünk kell!

A dokim azt mondta:"száz évvel ezelőtt is szültek így asszonyok, és senkinek nem lett semmi baja."

Szerintem míg nem teher számotokra, a világ egyik legmeghittebb dolga a babák szoptatással való táplálása, dédelgetése. Szerintem érezzük, mikor van itt az ideje az elválasztásnak.

2010. jún. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan szoptasd tovabb ha igenyli.Ne azt nezd masok mit mondanak ,az a fontos ami nektek jo.En 27 hos fiamat szoptatom meg napi 2x 3x is.Par honapja meg ejjel is kerte de errol magatol leszokott a nappali szopizasokat is csokkentette.A gyerekek ha hadjuk oket szep fokozatosan elvalsztjak magukat.

Erdekes ha egy 3-4 eves gyerek cumizik azt nem szoljak meg, pedig ugyanaz a funkcioja mint a szopizasnak.

Az elso gyerkocomet 27 hoig szoptattam a masodikat 3 evig.Most hogy alakul meg nem tudom,de a szoptatasnak koszonhetem hogy csodalatos kapcsolat alkult ki koztem es a gyerekeim kozt.

2010. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!