Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Belázasodtam és nagyon meg...

Belázasodtam és nagyon meg vagyok fázva. Nem fogja a babám elkapni tőlem? A szoptatás megvédi?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hetes a kislányom és nagyon aggódom, h elkapja. A tejben lévő ellenanyogok megvédik tutira? Tapasztalat?
2010. jún. 4. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem mindig. A lányom mindent elkapott, hiába szoptattam. A kisfiam eddig még nem volt beteg, pedig az egész család náthás volt, amikor szültem. (Most 4 hónapos.) Mindenesetre hordj maszkot.

Ha elkapja elvileg hamarabb kigyógyul belőle, mert a te szervezeted már termeli az ellenanyagot, és az benne van a tejben.

2010. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nálunk mindig elkapta,de sokkal enyhébb lefolyású volt nála mint nálam!

2010. jún. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Éppen 3 hetes volt a pici, mikor a nagyfiam hazahozott egy vírust az óvodából, 4 napig volt lázas, köhögött, orrát fújta. Persze elkaptam én is, csak lázas nem voltam.

A kicsinek semmi baja nem lett.

Most ugyanígy vagyunk, csak most én is lázas voltam, de a picurinak csak az orra folyik, de az sem vészes, 1x 2x kell szívni naponta. (Az orvosa szerint nem ezt a nyavalyát kapta el, hanem a fogcsírák mozgolodnak, azért taknyos).

Ne aggódj, véd az anyatej, szoptasd minél többet.


Jobbulást neked!

2010. jún. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mióta szoptatok, átment rajtam egy lázas-torokfájós és egy lázas-hasmenéses betegség. A kicsim nem kapta el tőle, pedig egy ágyban alszunk.


Mindenképpen szoptass tovább, hadd kapja meg a benned termelődő ellenanyagokat.

2010. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk soha nem kapott el még egyik sem semmit tőlem. Sőt a kicsi (és nekem megygőződésem hogy a szoptatásnak köszönhetően) a ROTA vírust meg a Calicit is úgy vészelte át, hogy még hasmenése sem igen volt. A nagyobbal meg kórházban voltunk egy-egy hétig. És én sem tudtam lábra állni sem.
2010. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!