Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Születés után mennyi idővel...

Születés után mennyi idővel adnak a babának tápszert, ha még nincs tejem?

Figyelt kérdés
Nem lesz cumizavaros, ha csak pár nappal később indul be a tejem?
2018. jan. 9. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kórhâza válogatja. Ahol én szültem, ott 48 óra után leghamarabb. Addig elêg neki az a tápanyag, amit magával hoz, ill. az elsô alkalmakkor a kolosztrum. Nagyon pici a gyomruk, nehéz elhinni, de elôször elég nekik az is.


De a kórházban tudnak erre pontos választ adni, ahol szülsz.

2018. jan. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Melyik kórház? Úgy hátha pontosabbat tudunk írni.

Nyíregyházán is minimum 48 óra akkor, ha a baba egyértelműen nem lakik jól, vagy ha többet vesztett a súlyából 10%-nál. A fiamnál 4. nap volt, a lányomnál 3. nap mert 2 óra szoptatás után is éhes volt és úgy felgergelte magát, hogy nem akart szopni. Bevittem, kapott tápszert. Azt mondták legközelebb ha éhes lesz megmérik mennyit szopott, mivel ez nulla volt, kapott tápszert. 4. nap beindult a tejem de kevés lett, továbbra is kellett pótlás.

A fiam sokat fogyott és 4. nap kapott, vele meg 5. nap indult be a tejem de nagyom hamar cumizavaros lett. Ő onnantól gyorsan jól akart lakni.

2018. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk (Vác) egyáltalán nem adnak, ha nagyon éhen akar halnia gyerek, akkor is max vizet. Egyébként tényleg elég az előtej az első pár napban, nekem már itthon, 5 napos korában indult be a tejem, de addig sem szenvedett, pedig nem pótoltam sehogy.
2018. jan. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 36 óra után tápszert(Baja)

De pl Szekszárdon/Mohácson 48ora utan cukrosvizet ..

2018. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Győrben elvitték éjszakára (császár) és adtak neki tápszert hogy ne sírjon, aztán persze előtejemtől nem lakott jól sose mert kitágult a gyomra, így alapból vegyes táplálással indítottunk.

Persze engem szidtak a csecsemősök miért kérek tápszert, miért nem elég a tejem :-/.

2018. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

A debreceni minősített bababarát kórházban is jól megtömték tápszerrel első éjszaka, amíg én transzfúzión lógtam félájult állapotban (reggel újságolta az éjszakás nővér). Bezzeg utána könyörögni kellett, hiába üvöltött szegény 0-24-ben, mert akkor már nem volt elég neki az előtej. Be is sárgult, akkor se pótoltak. 5 nap után úgy mentünk haza, hogy tejem semmi, a gyerek pedig csak 120 ml tápszertől telt el.

Innen lett volna szép nyerni, de szoptatási tanácsadóval se sikerült. Hiába sikerült 1000 ml-ig feltornázni a tejmennyiséget, még így se értem utol a baba állandóan növekvő igényét.

2018. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Komolyan elvileg nem lesz semmi baja, ha 3-4 napig még nem kap pótlást, de még nincs tej sem??

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, még csak most kezdem körüljárni a témát.

Amúgy nagy valószínűséggel a Szent Imrében fogok szülni.

2018. jan. 9. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Elsô vagyok


Én nem vagyok tápszer ellenes, de akartam szoptatni, így próbáltam mindent meg is tenni érte. (tápszer egy tök jó találmány szerintem, hiszen vannak olyan helyzetek, amikor az ember nem tud szoptatni)


Amikor a baba megszületik, van még tartaléka, ahogy írtam. A tejtermelés attól indul be, hogy inger éri, vagyis mellre teszed a babát, h szopizzon. Ezzel lehet a legjobban szaporítani is. Gondolj bele, hogy azt a pici gyomrát elkezded telíteni tápaszerrel, nem kell dolgoznia a táplálékért, ezáltal nem is akar majd szopni. A tejed sem termelôdik, ami meg van, az is elapad.


Mondjuk elképesztô, hogy van még ahol cukros vizet adnak nekik. Az enyém sima vizet kapott egy keveset.


Szóval ez a személyes véleményem, de ne úgy készülj, h nem lesz tejed és már veszed a tápszert. Ha mégis így alakulna, megkérdezed a gyerekorvost, mi legyen, ô ad receptet és megveszitek. De bôven elég, ha a 3. napon elkezd szopizni a baba, onnantól pedig igény szerint mellre kell rakni, ha szoptatni akarod. Ha tápszerezed, elapad a tejed sajnos.

2018. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az előtejed az már tej. A baba gyomra akkora mint egy cseresznye, nagyon gyorsan eltelik azzal a picike előtejjel. Az a fontos, hogy folyton rajtad legyen, és szopizhassaon, amikor csak akar, akkor folyton eszi a pici mennyiséget és az "érett tej" is előbb lövell be. Nem is a szülés módjától függ, hogy mikor indul a tej, hanem az a fontos, hogy a baba mellen legyen és ingereket kapjon a melled. Engem délelőtt császároztak, a babát már a műtőben rámtették, de mivel hideg volt elvitték hamar, aztán 40 perc múlva megint megkaptam és már jöttek is mellre tevésben segíteni. Délután már annyi előtejem volt, hogy svédpohárral fogta fel a szoptatási tanácsadó és fecsiből adtuk a babának, mert nagyon nehezen ment neki a lapos bimbóim bekapása és sajnáltuk, hogy lemarad a jó kis mennyiségű értékes előtejről, ami jött mint állat.

Ha véletlen mégis kell pótlás lehet adni kiskanállal, ujjad mellett becsempészett fecsendővel, ami szoptatásbarát módszer és nem lesz tőle cumizavaros.


Más kérdés, hogy a kórházban ez kit mennyire izgat. Én magánban szültem, nálunk az állami, ahova tartoztam olyan, hogy adnak tápszert üvegből, ha kell, ha nem és azt hazudják, hogy nem adtak, aztán anyuka meg csak néz, hogy a gyerek alszik nem akar szopni. Barátnőmnek is azt mondták, nem adtak neki semmit, a gyerek nem szopott és úgy derült ki a csalás, hogy odabukta a tápszert, amit nem adtak neki...

2018. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!