Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 11 hónapos korban szopási...

11 hónapos korban szopási sztrájk?

Figyelt kérdés

A fiam imádott szopni ma reggelig.

Naponta négyszer szopcsizik, reggel, ebéd után (így is alszik el), uzsonna után és lefekvés előtt. Még éjjel is ébred egy-két alkalommal, és cicin alszik vissza.

Reggel óta viszont nem hajlandó szopcsizni, az éjjel még nem volt semmi baj. Be sem kapja a mellet, nyitja a száját, aztán elfordul, nem kell neki, el sem kezd szopni.

Persze eszik már mindent, naponta négyszer. Későn kel viszonylag, 8 körül, így tízórai nincs, csak reggeli.

Próbálkozzak, vagy így hirtelen akarja elválasztani magát?

Ő a negyedik gyerekem, a többiek szépen fokozatosan hagytak fel a szopcsival egy éves koruk körül.

Sok tejem van a rendszeres szoptatástól, félek, hogy be is fog gyulladni a mellem. Ezzel a babával már kétszer volt meggyulladásom.

El vagyok keseredve, mert imádok, imádtam szoptatni 😟

Volt valaki, aki vissza tudott térni a szoptatásra?

Ha nem fog szopni, adjak neki tápszert?



2018. jan. 11. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nőjj fel, ha már 4 gyereked van.
2018. jan. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Szopcsizik? Az mi?
2018. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is sztrájkolt néha. Én próbálkozzam, egyszer csak újra kellett neki. Az elsőnél még alig kezdtük el a hozzátáplálást,vizet is csak egy-két kortyot ivott. De félálomban megszoptattam, utána már nem volt gond. Később is volt pár sztrájkolós napja.
2018. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Miért kell ezt, lányok?

Oke, nem érdekel a kérdésem, nincs érdemi tapasztalatod, véleményed, rendben. Akkor görgess tovább, kérlek.


Egyébként a "nem akar szopni" kifejezés számomra idegen, ha a kisfiamról van szó. Egy másik kategóriába jobban illene ...

2018. jan. 11. 14:02
 5/7 A kérdező kommentje:

#3, köszi.

Próbálkozom tovább.

2018. jan. 11. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Ez nagyon gáz.

11 hónapos már nem létszükséglet a "szopcsizás".

Te hülye (bocsànat), de az is lehet, hogy beteg, vagy erre nem jöttél rá 4 gyerek után? Ha beteg az ember, nem eszik.

Illetve már kellett volna kapnia normális ételt is. Más se eszikeg?

És igen, valószínüleg el akarja választani magát, értsd "felhagy a szopcsival".

Idióta ősanya.

2018. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok hülye, eszik természetesen mindent, ahogy írtam is a kérdésben.

Tudom, hogy nem létszükséglet az anyatej, de tejalapú táplálék kell neki napi 500 ml. Ha nem szopik, akkor tápszert kell adnom.

Ősanya vágyok? 😃 Nem is állhatnál ennél messzebb a valóságtól.

2018. jan. 11. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!