Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növelhetném a tejem...

Hogyan növelhetném a tejem mennyiségét?

Figyelt kérdés
Mindkét mellböl összesen 20-10 ml van három óránként csak. A babám 11 hetes mellé tápszert eszik. Bimbovedövel szoptatom mert befelé fordul a bimbom. Hasfájos is ha mindig mellre tenném mégjobban fájna a hasa,meh éhen is halna..Este alszik igy reggeltöl szokott szopni. Karamalzt iszok napi egyet. Tanácsot valaki tud adni?

2018. jan. 19. 07:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem a sok tejivás vált be.
2018. jan. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Hagyd el a pótlást és a védőt, minél többet cicizzen, igény szerint.

A mérleget dobd ki.

Hívj szoptatási tanácsadót! Minél előbb.

Közben napi 3l folyadék, pihi, összebújás

2018. jan. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
A szoptatáson kívül semmi se fog segíteni.
2018. jan. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Szoptatás! Mell melegítése h könnyebben meginduljon a tej (szőlőmag párna) mell maszirozas,urtiva urens golyócska,tejszaporito tea,sok folyadék és rendes étkezés!szoptatás után fejni.

Én mindent megtettem ,de sajnos nekem nem lett több tejem :(

Kitartást én 4 hónapig igy csináltam aztán már feladtam!

2018. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem bejott a szaporító fejes, amikor lecsökkent a tej mennyisege
2018. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat.. menstruaciom is megjott megcsappant tejem alaposan miatta.. aztan ez a hulye foglamzasgatlo cerazette megint verzest csinalt.. a Baba ilyenkor nagyon nem akar enni.. :( megprobalom a fejest is hatha.
2018. jan. 19. 12:48
 7/9 A kérdező kommentje:
A tejszaporito teatol is fajt a hasa ezert a sorrwl probLkoztam de ez is csak egy ideig hatot
2018. jan. 19. 12:51
 8/9 anonim válasza:
Szia! Az én babám ételallergia miatt hasfájós. Ha kitapasztalod, hogy mitől (mit ettél) elmúlhat. Persze, ehhez ált. bőr- és széklettünet is kell, a hasfájás mellett. Nekem mindkét gyereknél volt hasfájás, hasmenés, itt-ott száraz bőr (ekcéma), amit az ételek okoztak. Nekem is befelé forduló a bimbóm, de a baba szépen kiszívja. (Kiemelkedik a szopástól.) Így nem kell bimbóvédő. Próbáld nélküle, mert úgy nehezebb a szopi a babának. Persze van olyan, hogy a babának hátranőtt a nyelve és csak védővel tud szopni. Amiatt érdemes szoptatási tanácsadót keresni, ha nem megy jól a szopi. A tejet növeli a két napon át tartó, mindkét mellből való, napközben kétóránkénti szoptatás. Este nem kell így tenni. A gyakori szoptatás a legjobb tejnövelő. A fejés is jó lehet, de pl. nekem nem indítja be rendesen a tejleadó reflexet.A Karamalz mellett a Motherlove More Milk Plus vált be nekem. Csak addig szedem, amíg meg nem növeli.
2018. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 F. Eszter ***** válasza:

A sok szoptatás és/vagy fejés az egyetlen, ami biztosan növeli tejed mennyiségét. Minél gyakrabban ürül ki alaposan a melled, annál több lesz a tej. A házi praktikák, pl sör, bogyók, teák semmit nem érnek szoptatás és vagy fejés nélkül.


A cumisüveget tedd el, a pótlást lehetőleg melken add a babának szoptaníttal. Házilag is elkészítheted.

2018. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!