Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növelhetném a tejem...

Hogyan növelhetném a tejem mennyiségét?

Figyelt kérdés
Sajnos az 1 hónapos babám nagyon rosszul szopik. Alig szív, és hamar elalszik. Sokat apadt is az utóbbi napokban a tejem, pedig idáig sem volt sok. Mindkét mellből szoptatok, és ha kell fél-1 óránként, de ha nem szívja, nem is termelődik. Elkezdtem fejni és csak 30-40 ml-eket tudok fejni. Hogyan fejjek, mennyi időközönként, hogy nőjön a mennyiség, mert idáig nem vettem észre változást, hogy nőtt volna.
2011. jan. 10. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

More Milk kapszula sokat segített, elég húzós az ára, 7000 Ft körül van, de nekem csak az segített. Se a gyakori fejés (aminek mellgyulladás lett az eredménye, se semmi). Azt mondják sokan, hogy tegyed gyakran mellre, nekünk nem jött be. Se a mellem nem bírta, de a babának nem volt napirendje, sose lakott jól, pedig folyton a mellen lógott. Így természetesen egész nap sírt. Mondjuk legalább 2 óra már jó két szopi között, de óránként hülyeség mellretenni.

Igyál sokat, és egyél jókat. Általában ez is segít. Az hogy ne stresszeljél, hülye tanács, olyan, mintha azt mondanám nyáron valakinek, hogy ne izzadjon...:D

Persze mi a legrosszabb, ami történhet: kap majd tápszert. Az sem szörnyűség, végülis már 1 hónapig csak anyatejes volt, ez is nagyon szép dolog!!!:):):)

Nekem kapott tápszert másfél hónapos korában, így teljesen nyugis baba lett, 3 óránként tudott enni, így kialakult a napirendje. Addig a mellem is ráállt a tejtermelésre és már tejcsárda vagyok és 4 hónapos a babám.... szóval a lényeg, hogy boldog legyen az a baba és ne éhezzen!:)

Sok sikert!

2011. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A baba nem szokott elégedettlenkedni?

Amíg nem reklamál, nincs baj.


Nálam a tejszaporításra bevált a Zabfalatok nevű keksz, majdnem ugyanaz van benne a neten fellelhető tejszaporító süti receptjében.


Amit ki tudsz fejni, nem függ össze azzal, amit a baba ki tud szivattyúzni, sokkal ügyesebbek, mint mi. Ha rendesen fejlődik, alszik eleget, akkor lehet, hogy csak arról van szó, hogy "mestere lett a témának", és már rövidebb idő után is annyit szopik, mint eddig kemény munkával, sok idő alatt.

2011. jan. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem a Karamalz malátasör nagyon bevált, a citromos változata finom is, csak elég drága 200ft egy üveg, illetve a mecsek szopatós teától is szépen megtelt a cicim, viszont ebből keveset ittam egy nap, mert szerintem fájt tőle a babám pocija.

Elvileg 4-5 liter folyadékot kellene naponta inni az elegendő tejtermeléshez - persze nem könnyű ennyit inni, de azért próbáld meg.

2011. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Beválhat a szaporító fejés is. 7-7-5-5-3-3-1-1 percig kell fejn. Először az egyik melled 7 percig, majd a másikat is, aztán újra az első 5 percig és így tovább. Akkor is fejj, ha nem jön semmi, az inger a fontos. Minél többször fejsz így egy nap, annál hatásosabb.

Megpróbálhatod még a görögszénamag teát (ez a Moremilk alapja is).Fontos tudni, hogy ezek a tejszaporító szerek önmagukban a gyakoribb szoptatás/fejés nélkül nem sokat érnek.

2011. jan. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jó sok mindent írtatok, de ezek nagy részét már próbáltam. Ettem a motherlove-s kapszulát, de nem igazán vált be, de a görögszénamagnak volt egy kis hatása. A sör sem vált be, és a szaporító szopit is próbáltam, igaz nem tatottam be pontosan a perceket, csak többször tettem át a másik mellre a babámat. Általában elégedett szopi után, csak azt nem értem, hogy a mostani esti szopi után, ha elég tejet szopizott, akkor hogyan tudott még meginni cumisüvegből 1 dl tejcsit.

A doki nekünk is tápszert javasolt, hogy egészítsem ki, de én NEM AKAROK NEKI TÁPSZERT ADNI!

2011. jan. 10. 20:42
 6/14 A kérdező kommentje:
Első válaszolótól kérdezném, hogy te hogyan kezdet el tápszerezni, mennyit és mikor adtál neki, és mikor jött meg újra a tejcsi, ami már elég a babádnak?
2011. jan. 10. 20:43
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem használt a more milk stb, de kb egy hete iszom a humana szoptatós teát és 2-3 nap múlva határozottan érezhető volt a javulás. Ez nem olyan mint a többi szoptats granulátumos tea, elég egy csészével inni belőle és nem csak vitaminokat tartalmaz, hanem van benne görögszénamag és kecskerutafű is. Nekem valszeg ez utóbbi hatott, mert a gszmag a more milkben is van. 6-700 forint körül van egy doboz és kb 3 hétig elég. Kicsit bosszankodtam, mert már rengeteg méregdrága cuccot kipróbáltam és erre heti kb 250 ft-ból ez kijön... :D
2011. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fejés közben a szabad, másik kezeddel masszírozd a melledet, kívülről a bimbóudvar felé. Ezt mindjárt a fejés legelején elkezdheted, segít a tejleadó reflex beindulásában. Valamint azt vettem észre magamnál, hogy ha benyomva tartom a mellemet (váltakozó helyeken egy ujjal megnyomom), akkor ez újabb tejcsatornákat nyit meg. Kb ugyanaz a hatása, mintha a kisbabád álla fúródnak a melledbe szopi közben.
2011. jan. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem a dm-es babylove filteres, Milupa Milusan granulátumos és Hipp natal tea (filteres és granulátumos is létezik) vált be! Kb. ilyen sorrendben, ahogy írtam a legjobban a dm-es működik! Ha ezek valamelyikét kombinálom a szaporító fejéssel vagy a baba gyakoribb szoptatásával az nekem mindig helyreállítja a dolgokat!

Egyik ára sem horror (drogériában vagy bababoltban olcsóbb, mint gyógyszertárban!)

Sok sikert és kitartást!

2011. jan. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Laktoherb tea, Humana granulátumos tea,sok folyadék

More milk pénzkidobás volt, homeós bogyók határeset



22 hónapja szoptatok

2011. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!