Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 napos babának hány ml-t...

5 napos babának hány ml-t kell szopiznia egy alkalommal? És egy nap hányszor kb?

Figyelt kérdés
2010. jún. 6. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Igazán se az, hogy hányszor szopizzon, sem pedig az, hogy mennyit, nincs megszabva, hisz minden baba más. Inkább arra figyelj, hogy 3 óránál több ne maradjon ki 2 szoptatás között. Egyébként a nagy könyv szerint napi 7-8 alkalommal szoktak az újszülöttek szopizni és a mennyiséget úgy kell kiszámítani, hogy testsúly X 150g/ a szopizások száma... csakhogy ez a babák nem ismerik, így nem is tartják be :)))
2010. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam 5 naposan 6* szopizott egy nap, 20-40ml-ket.
2010. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
1. vagyok Nem írtam, de az én kislányomat csak a kórházban méricskéltem, de ott 4 naposan 40 és 100 között szopizott... De mint írtam, ez bizony nagyon babafüggő :)))
2010. jún. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Ezt nem mondja el a védőnő?
2010. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem az 5.napon engednek ki?Miert nem kerdezted meg, amugy elkellene mondaniuk. De a google a baratod, keress ra, ezen kivül ajanlom a LLL honlapjat,es igeny szerinti a szoptatas, ha ehes ugyis sir.

Az en kisfiam 4 orankent 30 ml-t evett kb a 10 napig, akkor ez az adag 60 mlre ugrott es 3 orankentire (en nem mertem csak fejnem kellett, mert nem tudott cicizni szegeny rendesen), aztan 2 orankent evett-de azt mar nem tudom mennyit mert akkor mar rendesen cicböl kapta:D.

2010. jún. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8-10 alkalommal szopizott ilyenkor, egész keveset, talán 20-30 ml volt a maximum, de nem nagyon mértem, csak esténként meztelenül a súlyt, az nőtt, ez a lényeg!

Az, hogy hányszor meg a babán múlik! Amikor sírt, mellre tettem (2 óra alá nem mentem).

Kb 2 hetes korára beállt magától a 3 óránként evés + éjszaka volt egy 5 órás szünet.

2010. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én ekkor még másfél óránként szoptattam, mérni volt hogy mértem de csak arra volt jó hogy idegesítsem magam. nem minden evésnél esznek egyforma mennyiséget. van hogy kevesebbet. aztán ráéreztem hogy biztos nincs baja. mert ha evés után elvan vagy elalszik akkor biztos jól lakott.

majd ráérzel te is. lényeg hogy ne görcsölj hogy ki hogy mennyit evett, mert minden babának más az igénye. az én babám soha nem ette meg az előírt mennyiséget és mégis szépen gyarapodott.

jó babázást !

2010. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem szopizott, így fejtem, és tudtam, mennyit eszik. 5 naposan 20-30 miliket evett meg. 10 naposan, amikor hazajöttünk a kórházból, akkor már 60 milit is bevágott, és 3 hetesen kezdett 80-90 milit kérni.
2010. jún. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Napi 8-12 szopinak kell lennie.A pisi kakis pelusbol meg tudod allapitani hogy megfelelo e a bevitel.
2010. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!