Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejszaporítással kapcsolatosan...

Tejszaporítással kapcsolatosan milyen tapasztalatotok van? Főleg a sűrűbb szoptatás érdekelne.

Figyelt kérdés
6 hetes kislányom lassabban gyarapodott a kelleténél, és rájöttünk, hogy nem kapja meg a szükséges tejmennyiséget (kb. 600 ml). Most minden szopi után fejek és megpróbálok sűrűbben is szoptatni, de ez nem nagyon megy. Eddig 3 óránként evett 70-120 grammokat, most kéri 2 óránként a cicit, és 1 órán keresztül szopizik! Érzem, mikor megindul a tej, de sokszor csak 5-8 percenként, és a végén van, hogy csak 40 gr a végeredmény. Az 1 órás szopik már kezdenek nagyon fárasztóak lenni. Mindkét mellből szoptatom minden alkalommal. Leginkább az érdekelne, hogy sűrűbben fog jönni a tejleadó reflex, vagy ugyanilyen ritkán, csak több lesz a tejleadás? És kb. hány nap alatt várható eredmény?
2010. jún. 8. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem türelem,mert be fog indulni,csak ne idegeskedj,mert akkor ellene dolgozol!Herbáliás tejszaporító teakeverék,napi másfél liter/3 filter,és még amennyi folyadék emellett lecsúszik!Nagyon fontos a sok folyadék!!!Most megköveznek,de fontosabb,mint a szilárd étel!Az a minőségéért felelős,a folyadék a mennyiségért!Inni,inni,inni,és 2-3 nap után kell,h komoly változás mutatkozzon !Ha ennyire szopizik,biztos,ha be fog indulni.Sokkal rosszabb helyzetben lennél,ha nem is akarna szopizni,az kifejezetten szerencse,h a ki drága ennyire küzd érte.Kitartás!!!Menni fog az!!!Csak ahelyett,h idegeskednél,inkább igyál egy jó nagy pohár teát!!! :)
2010. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek: sok folyadék, főleg szopik alatt.


REuenkívül: fekvés, sok pihenés, sok nyugalom, semmi idegeskedés. Szopi alatt főleg tilos az idegeskedés, mert képe teljese megállítani a tejet.


nekem a görögszénamag-tea vált be tejszaporításra, de nagyon.


Sok sikert!

2010. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket. Akinek van még sorstársi tapasztalata, kérem, írjon.
2010. jún. 8. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt olvastam egy fejési technikát, ami nekem is bevált. Szopi után fejek mindkét cicit 7-7-5-5-3-3-1-1 percig. Növeli a mennyiséget ez is.
2010. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon az elején vagytok még. nyugodtan szopizzon akár egy órán keresztül is majd ha már nagyobb lesz akkor végez gyorsabban.kitartás.
2010. jún. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!