Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen nyers zöldségekből...

Milyen nyers zöldségekből csinálhatok salátát? Jóformán az összes zöldség tiltólistán van a szoptatás miatt, amiből lehetne, ezért tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Közben meg mindenhol azt olvasom, hogy sok nyers zöldséget együnk, de nem tesz jót a babának a káposzta, hagyma, paradicsom, uborka, retek, stb. Még csak 1 hetes a babám, nem akarok kísérletezni ezekkel, hogy fáj-e tőle a hasa. De így csak a répa meg a fejes saláta jut eszembe amit ehetnék. Van ötletetek?
2011. nov. 6. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

cékla (én meg szoktam főzni)

kukorica

zöldbab (bár erre is mondják egyesek hogy ne edd szopi alatt - ezt is főve szoktam amúgy),

spárga vagy tök (szintén főzve)

paprika esetleg


Mértékkel ezt-azt ehetsz. Lányom is hasfájós volt, és én sem akartam kísérletezgetni, de ő 7 hónapig üvöltött, így már kezdtek elfogyni a vitamintartalékaim, ezért megpróbálkoztam egy pár étellel. Csak a paradicsom verte ki nála a biztosítékot.

2011. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A paradicsom nálunk is 3 órás sírást okozott, éppen tegnap. Pedig úgy megennék egy jó kis görög salátát pl :) Ezért is írtam ki a kérdést, mert nem akarok hasonló élményeket. A kukoricáról azt hittem szintén puffaszt, de azt lehet hogy kipróbálom, köszi meg a többit is!
2011. nov. 6. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy brmit ehetek, a puffasztó ételekből max heti 1x.

nálunk ez bevált. nem hiszem, hogy pl.az uborkától bármi gondja lehetne.

ha aggódsz, akkor esetleg hámozva edd először.


amik nem okozhatnak problémát (hozzátáplálásnál is hamar adhatók): jégsaláta, fejes saláta, uborka, répa, cékla, cukkini, brokkoli


amik szerintem nem okoznak gondot, de talán több figyelmet kívánnak: hagyma, paprika, paradicsom, káposzta, borsó, kukorica, retek...

2011. nov. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!