Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy nem elég...

Lehetséges, hogy nem elég tápláló a tejem?

Figyelt kérdés
Már a születésétől fogva voltak gondok, lenőtt nyelv miatt nem szopizott rendesen, és erre az utolsó nap hazamenetelkor jöttek rá a kórházban, emiatt be is sárgult, és +1 hetet kellett a kórházban töltenünk. 2 hétig szenvedtem vele, mert egész nap sírt volna ha nem lett volna egész nap mellen. Ebben a két hétben szépen gyarapodott 1 kg-t felszedett magára. Szóltam a védőnőnek, hogy ez így nekem nagyon nem jó, pisilni, enni, inni, fürdeni se tudok elmenni, mert ha leveszem a mellemről ordít a gyerek. Vettünk laktáz cseppeket, meg anyatejsűrítő port, mert az orvos azt mondta, hogy fáj a hasa, és tartsam be a 2 órás szoptatási időt, mert se a gyereknek, se nekünk nem jó ha egész nap szoptatom. A védőnő javasolta, hogy a komfortszopi kiélésére adjunk neki a 2 órában cumit és kössük hordozókendőbe, a testközelség miatt. Ezt megtettük, és így egy fokkal élhetőbb is volt a helyzet, viszont így a következő 2 hétben nem, hogy nem hízott, hanem még fogyott is. Sürgősen lementem a gyerekorvoshoz, és azt mondta, hogy nem elég a tejem, mérjem le mennyit eszik és a maradékot pótoljam tápszerrel. Általában 70-80 grammot tudott enni, és még 50-et pótoltam tápszerrel, de fél óra múlva üvöltött az éhségtől. Így nagy bánatomra, de megpróbáltam, hogy egy napig csak tápszert adok neki, abban az egy napban vidám volt, kiegyensúlyozott, és csak akkor sírt amikor tényleg éhes volt, és amint megkapta az adagját, bevágta a szunyát. Másnap már megint adtam neki az anyatejet a tápszerrel együtt, és megint elkezdődött a rémálom, egész nap üvöltött szegény az éhségtől. Fogyni már nem fogy, de még mindig stagnál a súlya. Szopni már egyáltalán nem szopizik, reggel és este tudok lefejni a 2 fejésből összesen 130 ml-t. A védőnő azt mondta, hogy gyűjtsem össze és adjam oda neki 1 etetésre tápszer helyett, de félek, hogy nem elég tápláló a tejem és utána is éhes marad. Ti mit csinálnátok?
2018. febr. 27. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nincs olyan, hogy nem tápláló tej. Ez egy régi téves berögződés. Sajnos sok rossz tanácsot kaptál, ennek köszönhetően már kevés a tejed. Annyi volt az alapgond, hogy a babád hasfájós volt, elég sok baba az. Az, hogy állandóan mellen akart volna lógni, az első hetekben teljesen normális és természetes, ösztönös viselkedés, így állítja be a tej mennyiségét magának. Tudom, hogy nem könnyű ehhez alkalmazkodni, de a szoptatás érdekében érdemes. Utána jobb lesz. Láthatod te is, hogy amíg szoptattad igény szerint, szépen hízott.


Mindenesetre ha szeretnéd még szoptatni, amíg van tejed, addig jó eséllyel visszahozható.

Olvashass az lll.hu-n, kicsit elborult fanatikus érzete van néha, de tényleg hasznosak a tanácsok.

Az idősebb orvosok és védőnők nagyon nagy hányada sajnos azt nyomja, amit 40 éve megtanult, és persze már ezerszer bebizonyosodott, hogy nincs úgy. Szoptatás kérdésében elég kevés ad releváns infókat, nem annyira szerencsés kizárólag rájuk hallgatni. Neked az okos tanácsaikkal gyakorlatilag jól lecsökkentették a tejed mennyiségét :(

2018. febr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Amíg kizárólag szoptattad, szépen hízott. De neked kényelmetlen volt, hogy "lóg rajtad", ezért inkább elkezdted időre etetni, aztán tápszerezni.

Azt kérdezed, hogy más mit tenne.

Én azt tenném, hogy visszatérnék az igény szerinti szoptatásra. Azzal kezdeném, hogy elfogadom, hogy most a baba igénye az első. Minden egyéb másodlagos.

Költözz be vele az ágyba 2-3 napra. Készíts oda bőven szoptatós teát, kekszet, almát, őszilevet. Nyugodtan szoptass egész nap. Ne érdekeljen, ha szalad a lakás.

Természetesen pisilni, fürdeni, enni és inni kell. Biztonságosan tedd le a picit, aztán lehet menni pisilni. Nem lesz baja, ha sír két percet. Utána megnyugtatod, megdajkálod, mehet tovább a szopi.

Pár nap alatt a pici csinál magának annyi tejet, amire szüksége van. Valószínűleg cumizavara is van, ami nem teszi majd könyebbé a dolgot.

De ez én vagyok.


Te meg valószínűleg lepontozol, mert mit képzelek én. Neked muszáj takarítani, főzni, mosni, mert a felnőtt férjed nem tudja magát ellátni. Meg szépikének is kell lenni apunak. Úgyhogy elapasztod a tejed, a kicsi kap tápszert, mert akkor ki van ütve órákra. Biztos jó neki, ha az emésztés ennyire kimeríti a kis szervezetét.

Aztán a következő években boldogan fikázod a tejeszsacskó mellű teheneket, akiket biztos elhagy a férje. Meg magyarázod, hogy te miért nem tudtál szoptatni, és igenis sokkal egészségesebb a tápszeres babucid, mint az anyatejes szopós malackák.


Csak sose értem, hogy ilyenkor miért nem meritek őszintén és egyenesen megkérdezni, hogy mit tegyél akkor, ha neked a szoptatás nyűg és nem akarod folytatni.

2018. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tény, hogy nem vagyok annyira tápszer ellenes, mint itt az ősanyák, mert én is tápszeren nőttem fel, és nincsen semmi bajom. Anyám már a recepttel jött ki a kórházból. De ettől függetlenül szeretném anyatejjel táplálni minél tovább a gyerekemet, ha szoptatással nem is megy, akkor akár cumisüvegből. Kölcsönöztem ki kórházi mellszívót,az van rajtam szinte napi 24 órát, én amiatt aggódok leginkább, hogy hiába adtam neki 130 ml anyatejet most reggel, fél órát aludt, majd megint sírt, hogy éhes. Ugyanennyi tápszert szoktam adni neki, amivel el van 4 órán át. Úgyhogy valami csak a tej minőségével, és nem a mennyiségével lehet a baj.
2018. febr. 27. 08:16
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Szia! A tápszer sima tápszer vagy valami speciális? Csak azért kérdem mert a tejeddel biztos nincs baj olyan szinten, hogy mennyire tápláló mert ilyen nincs! A baj ott lehet még , hogy érzékeny lehet a tejfehérjére amitől fájhat a hasa, arra viszont hiába adod a laktáz cseppet! Ha rendesen megette az adagját anyatejből nem lehet éhes fél óra múlva! Az állandó szoptatásról meg annyit, hogy a félig megemésztett kajára ha újra szopizik friss tejet ugyanúgy fájhat a hasa! Én nem szoptattam 0-24-ben csak két óránként és semmi gond nem volt a tej mennyiségével! Nem kell minden 5 percben mellre tenni mert nyöszörög egy kicsit! Nem biztos, hogy azért nyöszörög mert éhes! 1000 és 1 oka lehet még!
2018. febr. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért a nyöszörgés meg az "ordít, mint akit nyúznak" között van különbség :-) Ha nyöszörgött én sem etetgettem, sőt még 20 percig el el hallgatgattam fájó szívvel ahogy sírt, de utána már nem bírtam tovább. Tápszerből Milumil komfort 1-et írt ki a doktor úr.
2018. febr. 27. 09:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy nem a tej minőségével van baj, olyan nem létezik. Olyan lehet, hogy valamire érzékeny, amit te ettél. Az én lányom pl kiderült, hogy a reggeli kávémba tett tejtől olyan hasfájós, hogy végigüvölti a délelőttöt, meg a délután első felét is. Átálltam 3 in 1 kávéra, és megoldódott.

Figyelj, nem bántani akarlak, de én egyszerűen itt azt látom, hogy neked kényelmesebb tápszerezni, mint azzal foglalkozni, hogy rájöjj, mi baja a gyereknek, és esetleg kiiktatni egy-két élelmiszert az étrendedből. Nincs ezzel baj, csak akkor ezt ismerd be magadnak, aztán adj tápszert és kész. Ha viszont szoptatni akarsz, akkor ne kifogást keress, hanem szoptass, ha meg valami nem jó, keresd meg, hogy mi az oka, és tegyél ellene. Ennek, hogy magyarázod, hogy márpedig nem jó a tejed, semmi értelme.

2018. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Akkor sorolom.

1. Lenőtt nyelv. Akadályozza a szopásban, nem lakik jól, nem termel a melled elég tejet. Ez megoldódott.

2. Besárgult. Faradékony, gyenge: megint csak nincs ereje elég erősen szívni, hogy megcsinálja magának a tejet. Ez is megoldódott.

3. Megy a szopizás, javul a technika, van elég tej: szépen hízott. De neked nem jó, hogy egyfolytában enne, ezért változtatsz.

4. A változás után fogyni kezd. Állandóan éhes, persze hogy sír szerencsétlen. Ezen se a laktáz csepp se a hordozás nem segít.

5. Tápszer után alszik. Persze, hogy alszik, amikor komoly munkát végez az emésztőrendszere, ami mellett nincs energiája másra a pici testének!

Anyatej után hamarabb éhes. És az miért baj? Ez annak a jele, hogy könnyen emészthető. Megint ott tartunk, hogy kényelmesebb megtömni táppal, aztán 2-3 órát elvan a kiságyban.

6. Szopni már egyáltalán nem szopik: cumizavar. Gyakorlatilag megtörtént az elválasztás. Feladta a harcot, hogy küzdjön a ciciért.


Itt van az a pont, amikor eldöntöd, hogy merre indulsz. Akarsz szoptatni? Igen-nem.

Ha nem, akkor hagyd a pichába, hát felnő tápszeren. Aztán lehet kínlódni a sterilizálással, kevergetéssel, időzítéssel. Nem lesz semmivel sem egyszerűbb vagy kényelmesebb, mint szoptatni. De kihúzhatod a derekad büszkén, hogy nem vagy tudatlan ősanya, aki mindenáron szoptat.

Ha szoptatni akarsz, akkor azt tényleg akarni kell. Kidobod a cumit és a cumisüveget, és a csupasz mellkasodra teszed a picit. Meg fogja érezni a tej illatát, és addig küzd, amíg eléri. Pont így kellene neked is küzdeni érte, vegyél róla példát!

Kezdetnek nézz utána, hogy mi a cumizavar.

Aztán köszönd meg a védőnőnek.


Innen csak sziklaszilárd akarattal juttok el oda, hogy ne legyen tápszeres a baba, és sokáig tudd szoptatni. Azt kell eldönteni, hogy vállalod-e ezt, vagy neked az az élhető helyzet, ha a baba a kiságyban alszik. Akkor élvezd ki ezt a pár hónapot, mert ha elkezd kúszni, onnantól semmilyen kajával nem szereled le. A szeparáció szorongás alatt azt is bánni fogod, hogy nőnek születtél, nem hogy azt, hogy gyereked van. Most még olyan kis aranyos, ahogy egész nap alszik, te meg tudsz hajat mosni.

2018. febr. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Miért jobb, ha egész nap rajtad van a mellszívó, mint amikor egész nap rajtad van a baba?

Teljesen felesleges volt a kérdést kiírni, egyértelmű, hogy csak megnyugtatást vársz amiért tápszerezed. Eszedbe sincs megfogadni a szoptatást támogató tanácsokat.

Te is tudod, hogy ha egy kilót hízott két hét alatt, akkor bőven elég a tejed. Olyan nincs, hogy nem elég tápláló!

Inkább az az igazság, hogy nem akarsz szoptatni. Tessék-lássék fejegetsz, azt odadod üvegben, aztán szétteszed a kezed, hogy lássa mindenki, hogy éhes maradt.

Ha egész nap fejnél, akkor egyre több tejed lenne. Nem egyre kevesebb. Napi 130 ml semmi.

Hagyd a francba. A babád is érzi, hogy nem akarod, áttért az üvegre.

Felnő tápszeren, minden fa.sza, csak minek jatszod az eszed, ha egyből elkezdesz ősanyázni...

2018. febr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jótanácsként: ne méregesd szopi előtt és után, mert fölösleges idegeskedés. Úgyis annyit eszik, amennyit tud. Ha nagyon éhes még, kevés tápszerrel kiegészítheted, de csak annyival, hogy következő szopiidőre megéhezzen, ami lehet, hogy 3 órán belül van, de az nem baj. Mikor kicsi volt a fiam, mindig rajtam lógott, és sírt, ha elvettem a cicit tőle. Nem azért lóg rajtad, hogy megkeserítse az èleted,hanem mert még pici, a szopi pedig fárasztó számára. Később ügyesebb lesz, hamarabb jóllakik, és lehet hajat mosni... Nekem sem volt kényelmes ez az időszak, de kitartottam, mert a gyerekemnek az anyatej a legjobb, megalapozom vele az immunrendszerét. Ha teheted, ne kizárólag tápszerrel etesd. Ez nem a kényelmes, megúszós időszak egy anya életében, most mi vagyunk èrtük és kész. Én így gondolom, pedig nem vagyok "ősanya"(és velük sincs gond).
2018. márc. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!