Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Muszáj fejni? még nagyon...

Muszáj fejni? még nagyon picik vagyunk (1 hetes múlt tegnap) váltott cicre álltam rá és be is indult a tej rendesen. ma reggeli etetésnél már csöpögött a tejcsi ahogy az evéshez készülődtünk, egyébként nem folyik. Baba szépen eszik, nagyokat kortyol.

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
ha elég neki a tej, akkor nem muszáj. de ha fejlődési ugrás lesz és úgy látod nem elég, akkor kell fejni. Ha magától hagyja abba a szopit és utána megnyomod a cicit és még jön belőle, akkor nem kell fejni.
2010. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rajta alszik be:) vagy most az új hogy bukott is de szopi után mindig jön még belőle ha megnyomom.
2010. jún. 10. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem kell mindenképp, én sosem fejtem. Nem is volt a hűtőben elrakva ha szükség lett volna rá. Ezt mondjuk sajáltam, 1-2* jól jött volna, de akkor meg lehet, meg sem itta volna cumis üvegből. Így össze voltunk láncolva fél évig. De nem bánom, szupi időszak volt.
2010. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Akkor érdemes fejni, ha túl sokat hagy melledben a babád és feszül, kellemetlen. Ez még az első hetekben sokaknál így van, hisz még nem áll be a kereslet- kínálat. Meg sokan fejnek tejszaporítás céljából is, ha épp kevesebb a kínálat pl. fejlődési ugrások. Mondjuk, ha igény szerint szoptatsz, még ilyenkor sincs rá szükség, mert aq baba annyiszor kerül mellre, ahányszor éhes, így hamar átáll a szervezet a több termelésre. Én csupán az első hetekben fejtem, mert nagyon sok maradt a mellemben szoptatás után... 21 hónapos kislányom máig napi 4-5x szopik... Nem ezen múlik a szoptatás sikere :)))))
2010. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia, nekem kötelező volt folyamatosan fejni, mert mindkét oldalon mellgyulladásom volt. Ezen felül amiatt is csináltam, hogy kevés volt a tejem. Most 2 hónapos a kicsi, és most fogok megpróbálkozni a fejés elhagyásával, mert szerintem már elegendő és azt mondta a doki meg a védőnő is, hogy többször nem lehet mellgyulladásom. Üdv, Sz.
2010. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!