Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves koráig ivott cumisüv...

Hány éves koráig ivott cumisüvegből a Ti gyermeketek? Az enyém most múlt 2, de a reggeli és esti tejecskét csak cumisüvegből hajlandó inni. Meddig fog tartani? Érdemes "lenevelni" vhogyan vagy csak majd jön magától?

Figyelt kérdés
Napközben pohárból iszik.
2009. febr. 25. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Neki valószínüleg az ébredési és elalvási "ceremóniához" hozzátartozik, hogy félálomban cumisüvegezik. Én nem a cumizás miatt önmagában, hanem a fogai miatt gondolkoznék el a dolgon. Ha úgy döntessz, hogy le szeretnéd szoktatni, akkor a "ceremóniát" kéne megváltoztatnod - tehát nem csak simán elvenni tőle - bevonni egy új elemet (éneklés, maszírozás) ami addíg tart míg ebből a félálom állapotból reggel kijön, este pedig elalszik. Aztán ezt egyre rövidíteni. Megpróbálhatod.
2009. febr. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
pontosan ahogy az elozzo ita ez egy ceremonia!Az èn kislànyom3 ès fèl èves.Màsfèl èves kora otta mindent pohàrbol iszik egydul!Deeeeeeee..a tejet nem!Reggel ès etse ez egy szertartàs!Azt csak a cumisuvegbol!Probàltam leszoktatni kitalàlni màst de nem....na mire iskolàba megy csak lefog szokni rolla!a fogai nem hiszam hogy emiatt napi kèt cuisuvegezèstol elromlanànak
2009. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

4 éves lányom még egész nap cumisüveget kér. ersze iszik pohárból is, fe ezt viheti magával, leteszi, majd később újra iszik. Ő teázik.

A fiam, 2.5 ő kakaózik, napi 3-4-szer is, cumisüvegből.

2009. febr. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a reggeli kakaó ilyen, még ki se nyitja a szemét de már kéri. Kizárólag cumisüvegből hajlandó meginni. 2,5 éves. Hiába adom pohárba nem issza meg rosszabb esetben kiönti a szőnyegre , ágyba, hogy neki ez nem jó.

Azzal vígasztalom magam hogy olyan felnőttet még nem láttam aki cumisüveggel a szájában masírozna az utcán. Szerintem előbb-utóbb úgyis cikinek fogják érezni ha bekerülnek olyan közösségbe ahol nem divat, vagy lesz egy olyan kisbarátjuk. A fogak meg nem romlanak el ha mindig mossuk.

2009. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nálunk ugyanez volt a hejzet. Már elmúlt 4 éves mire leszokott az üvegről, akkor is úgy, hogy előre megbeszéltük, hogy a Mikulás amikor hoz ajándékot, akkor elviszi az Ő cumisüvegét az ajándékért cserébe, és odaadja más babának, akinek még nincs cumisüvege. Azóta itthon nem hajlandó kakaót, vagy tejet inni pohárból, az oviban viszont gond nélkül megissza.

Ez nekik olyan lehet mint a felnőtteknek a körömrágás, (gondolom) azért lehet olyan nehezen leszoktatni róla. Erőltetni nem szabad!!

2009. febr. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Az én kislányom 13 hónapos, de nem is ismeri a cumisüveget.

Én még szoptatok és mikor 6 hónapos lett és már adtam neki más folyadékot, azt már pohárból kínáltam.

Próbáld ki először a szívószálat, az én kislányom nagyon élvezi, hogy abból is ihat.

2009. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Az enyém 11 hónapos korában eldobta az üveget, és hiába próbáltuk adni neki, ordított és tiltakozott. Akkor váltottunk csőrös pohárra, de abból is csak 2 hónapig ivott, aztán követelte a a poharat. :) (Mondjuk a vizet, gyümölcslevet 7 hós kora óta abból itta, csak az anyatejet ill. tápszert kapta cumisüvegből.)
2009. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Azért nulláztatok le, mert nem adtam cumisüveget??:)))
2009. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, azért mert OFF, a kérdés szempontjából teljesen felesleges amit írtál. Olvasd el a kérdést , szerinted a tiéd válasz rá? Nem . Ezért. De ezen nem kell megsértődni.....
2009. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia!


Nálunk is hasonló a helyzet. Elmúlt 2,5 éves a kisfiú, de reggel és este cumiból issza a tejecskét. Ez neki egy szertartás. Amúgy mindent pohárból iszik.

2009. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!