Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan indíthatná be a tejbelö...

Hogyan indíthatná be a tejbelövellést?

Figyelt kérdés

Sógornőmet 22-én, 3 héttel a kiírt napja előtt meg kellett császározni, mert kevés volt a magzatvize. Azóta várja, hogy beinduljon a teje, eddig szinte semennyi nincs neki. Ma 5 ml-t tudott a baba enni. Teljesen el van keseredve, szeretnék segíteni neki, én is szoptatok egyébként, de nekem nem voltak ilyen problémáim, szülésnél sem, cicivel sem. Nem akarok rossz tanácsot adni neki, uh eddig csak annyit mondtam, hogy ne idegeskedjen, legyen türelmes, majd jönni fog, még nincs lemaradva.

Jó lenne, ha valahogyan értelmes segítséget kapna. Milyen szakemberhez lehetne fordulni ezzel? Szoptatási tanácsadó vagy orvosi kivizsgálás esetleg? Van köztetek valaki, aki hasonló problémával találkozott?Tudok én egyáltalán tenni valamit azért, hogy jobban érezze magát?



2018. márc. 25. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sok folyadékot fogyasszon, lehet kapni tejszaporító teàt esetleg azt kipróbàlni,illetve minél többet cicire rakni a picit.
2018. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Még bőven van idő, hogy belövelljen.
2018. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A folyadékot mondtam neki, azt is, hogy van ideje még. Mégis nagyon be van rezelve. Szerintem azért, mert nem így tervezte a szülést és most attól fél, hogy így nem tud majd szoptatni. Tegnap és ma donortejet adtak a picinek, ez is stresszeli egy kicsit.
2018. márc. 25. 19:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer császároztak. Elsőnél három napig kézbe se vehettem a picit, csak utána kezdtem el szoptatni is.

14 hónapos korig szoptattam, a kicsit 13 hónaposan még mindig.


Alig három nap telt el: császár után a tejbelövellés egy hét is lehet. Tehát még nem kell aggódni egyáltalán. :)

A legjobb, ha minél többet van mellen a baba. Semmi nem serkenti jobban a tejtermelést! Az első 2-3 hét nekünk erről szólt. De utána elhagytuk teljesen a tápszeres pótlást, és 6hónapos korig kizárólag anyatejes volt.

Igyon sokat, egyen rendesen, és aludjon, amikor csak tud.

Ha nincs roaming ín, akkor két szoptatás közt fejjen, és aludjon. Otthon meg költözzenek be az ágyba a kicsivel. Legyen odatéve keksz, innivaló, és szoptasson. Aludjon, nézzen tévét, olvasson. Nem baj, ha egész nap rá van tapadva a baba! Beáll a kínálat-kereslet, és lesz napirend is.


Támogasd abban, hogy nyugodjon meg! Még napokkal később is bedurranhat a melle. De lehet, hogy ez se lesz olyan látványos.

A tej mennyiségét beállítja a baba magának, ha hagyja.

Otthon abban támogassátok, hogy minél kevesebb elmaradt házimunka legyen. Visztek át egy adag főtt ételt, segít valaki mosogatni, kiteregetni egy adag ruhát, stb.


Szoptatás kérdezz-felelek facebook csoportba lépjen be! Ott tudnak minden kérdésre válaszolni. Sokszor az is segít, ha látja, hogy teljesen természetes, ami történik, más is ennyit küzd. :)

2018. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem császár után 5. nap reggel indult csak meg, addig pár csepp volt csak, onnantól viszont 27 hónapig szoptattam.

Ne idegeskedjen és igyon sokat.

2018. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2018. márc. 25. 19:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok. Ahogy a 4-es is írta, sokat legyen cicin az növeli a mennyiséget. Első pár hétben össze voltunk nőve a picivel.
2018. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hüvelyi úton szültem, mégis csak az 5. napon lövellt be a tejem. Úgyhogy van még idő.
2018. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szoptatási tanácsadó jó ötlet. Nem csak abban segít mit hogy csináljon, de a lelki oldal ápolásában is nagy szerepük van.
2018. márc. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!