Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hajhullás szoptatás miatt?

Hajhullás szoptatás miatt?

Figyelt kérdés
Lassan 13 hónapja szoptatok, a kicsi kb. 3 hónapos kora óta hullik a hajam, de most kb. 2 hónapja újra drasztikusan. :( Normális lehet még ez?

2018. márc. 31. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Vitaminhiány vashiány, tipikus tünete.
2018. márc. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is ameddig szoptattam iszonyatosan, kb csomókban hullott. Rendes kopasz foltjaim voltak. Pedig szedtem a vitaminokat, de úgy is hullott.

Csak akkor állt meg, amikor abba hagytam a szoptatást, egy éve. Mostanra már talán azt mondhatom, hogy kezd helyre jönni a hajam, már a töve szépen besűrűsödött.

2018. márc. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdemes a háziorvosnak ezt elregélni és vérvételt kérni, de nem mindig derül ki az oka. Nekem az egyiknél csúnyán hullott, fel is kopaszodtam, majd vagy a hajvágás + Bánfi hajszesz vagy csak a kevesebb szoptatás használt pont ilyen 13 hós kora körül (és szintén 3 hós kora körül kezdődött). A másodiknál egyáltalán nem hullott, pedig az a gyerek jóval tovább és többször szopott. A vérképem meg mindkettőnél tökéletes volt.
2018. márc. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első gyereknél kb. 3 hónapig hullott drasztikusan, de őt csak 4 hónapig szoptattam. Akkor elmentem hajgyógyászhoz (a vérképem rendben volt), ő mondta, hogy hajlamos vagyok az androgén típusú hajhullásra genetikailag, amit a szoptatás felerősít, és örüljek, hogy nem szoptattam 1 éves korig. Most a második gyerkőcnél jobban alakult a szoptatás, még mindig szopik 3-4 alkalommal naponta, de sajnos lehet, hogy ezt a hajam bánja...
2018. márc. 31. 13:27
 5/7 A kérdező kommentje:
Vitamint a szoptatás alatt is szedtem, több-kevesebb kimaradással, a Gravida terhesvitamint, ezért nem gondolnám, hogy vashiány. Bár egy vérképet csináltatni fogok.
2018. márc. 31. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom,most fejezem be a szoptatást. Nekem is nagyon hullott. Aztán kiderült,hogy foggyökér cisztám van. Kifúrták a fogam,azóta nem hullik :)
2018. ápr. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azóta voltam vérvételen, nincs vashiányom, teljesen rendben van a vérképem. Ezek szerint a szoptatás befejezése lesz a megoldás.. :( Nem lesz egyszerű feladat...
2018. ápr. 15. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!