Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elektromos mellszivóval...

Elektromos mellszivóval mennyi idő alatt mennyi tejet fejtek le?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 11. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez elég elég sok mindentől függ. Pl. milyen gyorsan indul be rá a tejleadó reflexed, alapból menniy tejed van.

Én nem vagyok tejcsárda és az elején volt hogy 15-20 perc is kellett mire elindult. Ilyenkor lejött kb. 50-60 ml egy ciciből (ez szoptatás után volt). De volt hogy egy fejés alatt többször is elindult a reflex, ez akkor fordult elő amikor már eleve csökkent a tejem mennyisége, ilyenkor jó ha 30-40 ml lejött 1 mellből.

2018. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én az egyik mellből szoptatok, a másikat fejem.

Az elején 10 perc alatt megvoltam, de kb. egy hónapja alig akar beindulni a tejleadó-reflexem, pedig a tej mennyisége nem csökkent. Mostanában van, hogy 30-40 perc után feladom, pedig a cicim még kemény. Ha nem adom fel és sikerül kiimadkozni a tejcsit, akkor lejon a 150 ml alkalmankent. Gondolkozom, hogy kiprobalok masfajta mellszivot, hatha annal konnyebben beindulna.

2018. ápr. 11. 10:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy elgyengült a vákuum a mellszívódban? Én jártam már így.

Milyet használsz?

2018. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Cseréltem membránt benne, de nem használt. :/

Medela Swing, újonnan vettük 2,5 hónapja, tehát még a motor sem gyengülhetett el.

De én kézzel egyáltalán nem tudok fejni, meg az Avent kézivel sem jön ki egy csepp tej sem, olyan szinten nem akar a reflex beindulni.

Most rendeltem egyet végül használtan, elvileg direkt arra fejlesztették ki, hogy még könnyebben beindítsa a reflexet, hát kíváncsi leszek, remélem beválik, mert örömmel adom más kisbabáknak a tejet, de azért nem olyan áron, hogy éjszakánkent 2-3 órát aludjak.

2018. ápr. 11. 16:11
 5/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk megutaltam a medelat, nem zart rendszeru, ha megindul a tej, akkor meg annyira omlik, hogy felszivja a gep a tejet. :(

Lehet az sem segit, hogy utalom a gepet. Korabban bereltem egyet, az zart rendszeru volt, ott nem volt ilyen problema.

2018. ápr. 11. 16:23
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem pont 2 hónapot bírt a Tommee tippee, most ugyan olyanom van másfél hónapja. Nekem 1 perc alatt beindul a reflex amúgy, de normálisan folyik be a cumisüvegbe.
2018. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pont annyit tudsz szoptatás közben a babádnak adni, vagy "fejőgéppel" leszedni, amennyit a természet számodra megad.

A fejed tetejére állhatsz, akkor sem lesz több tejed.

2018. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy szaporítani szeretném? A feszülő mellemet szeretném lefejni. :)
2018. ápr. 12. 21:46
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi újság azóta?
2018. ápr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Szia, nem akarom elkiabálni, de egyelőre jónak tűnik az új gép (24 órája használom). :) Aztán majd meglátjuk, hogy hozzászokik-e ehhez is a mellem, vagy nem.

Olyan 8 perc alatt lejön a 120-150 ml tejcsi.

Elég hangos az új gép, de megbarátkozom vele, ha végzek 8-15 perc alatt. :)

2018. ápr. 14. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!