Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Így hónap végére már nem igen...

Így hónap végére már nem igen marad pénzünk és van, hogy csak egyszer vagy kétszer tudok enni egy nap. Persze éhes nem vagyok lehet ettől rossz minőségű az anyatej?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy 2hós kisfiam azért sír a cicin?jah és még mindig nem jött meg a menzeszem.Baj ez?
2008. okt. 29. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Többször kéne enned egy nap és vátozatosan! Nem tudtok valakitöl segitséget kérni/anyagilag/? Vagy csökkenteni a kiadásokat! Például mi amikor megvoltunk szorulva anyagilag akkor lemondtam az internetet is pár hónapra...Minden jót!
2008. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
ezt a netet a férjem cége fizeti nincs luxusunk viszont az anyosómék felénk sem néznek és csak édesanyám tud segíteni viszont tőle nem várhatom el mindig.Teljesen egyedül vagyunk ezzel.
2008. okt. 29. 21:19
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek: Gondolom ezt a kérdező is tudja...


Nyugi, az anyatej nem lehet rossz minőségű akkor sem, ha nem tudsz változatosan étkezni. Csak éppen ez neked lesz rossz hosszú távon, mert a tápanyagokat valahonnan meg kell szereznie a szervezetednek.

Az anyatej összetétele viszonylag állandó. De pl. ha nem eszel elég kálciumot, attól az anyatejben ugyanannyi marad, csak éppen a fogaid elkezdenek romlani.

Az viszont nem lehet, hogy fogy a tejed? Ezen tudsz segíteni, ha sokat fejsz, és sokat iszol.


Az, hogy még nem jött meg a menzeszed, egyáltalán nem baj. Valakinek egész addig nem jön meg, amíg szoptat.

2008. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
huhaa, borzasztó, hogy van ilyen is.. ne haragudj! Először is 100 %-ban egyetértek az előttem szólóval, idegességgel nem kell ezt fokozni. Én a te helyedben fagyasztanék le hónap elején a főtt ételekből, így azokat csak elő kell venni. Vagy egyszerű, olcsó ételeket készítenék: zöldséglevesek (pár száz forintból megvan), lecsó, túróstészta... Azért 0ra csak nem mentek ki, de ha igen, akkor marad a fagyasztás, és igyál sok folyadékot! A stuki nekem 4 hónap múlva jött meg, dehogy baj...
2008. okt. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Szia!Nekünk is van ilyen elég sokszor sajna,hogy egyik napról a másikra élünk hó felétől.Mi hó elején a bevásárlásnál a tartósabb élelmiszerekre összpontosítunk.tészta,rizs,krumpli hagyma,hús-lefagyasztjuk...és azért mindig tudunk mit csinálni.Igaz van,hogy napokig csak főzeléken élünk vagy zöldség esetleg lebbencs levesen,de tény nekünk szoptató anyáknak enni kell.Én nem értek egyet az előttem írókkal,mert a tej minősége nagyban függ attól,hogy mit eszel sőt!!!Én nekem ha 2nap után nem eszek húsos kaját-tehát ami vastagabb kaja,akkor megcsappan a tej mennyisége is.szóval tényleg akkor valami máson kellene fogni kicsit,de te tényleg ne spórolj az evésen.Jusson eszedbe ha tápszert kellene adni neki akkor az még több pénz lenne,mégis meg kellene venni neki,hogy enni tudjon.Esetleg önkormányzaton érdeklődj,szokott lenni olyan szociális segély amit rászorultabbak kapnak,hátha segítenek.Drukkolok és egyél!
2008. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

de borzaszto is ez!!! tudom milyen erzes azert is jottunk el jo meszire a nyomorult magyarorszagrol!!!

neharagudj hogy ezt irom!

igyal jo sok komenymag levest az olcso es rengeteg tejcsid lesz tole!! en azt ittam es nagyon sok tejem volt tole! kitartas kivanok es szivembol kivanom hogy jobb legyen nektek!!

2008. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a mák jött be. 1 adag mákostésztától olyanok voltak a melleim, mintha szét akarnának durranni. Kinek mi válik be. Egyszer már írták, de jó tudni, hogy ha nem lesz tejed, és tápszert kell venned, ... na akkor kell majd igazán összehúzni a bugyit. Én már csak tudom, volt, hogy én is úgy szedtem össze tápszerre az 5 Ft-osokat.

Ne idegesítsd magad, mert annál rosszabb lesz. Megérzi a babád, és ha van tejed, ha nem , nem lesz hajlandó szpoizni.

2008. okt. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

én pont igy vagyok, csak én még várom a babóm!

szerintem a baba elveszi, ami neki kell, csak nekunk rossz, igazabol en sok folyadekot iszok cserebe, meg olcsó - nem tul egeszseges kajakat eszem. tudom, hogy az idealis a teljeskiorlesu kenyer lenne, meg sok gyumolcs, meg ilyesmi, dehat erre nincs penzunk..


nem lehet, hogy azert sir, mert keves a tej?

(azon remelhetoleg lehet segiteni)


es persze ne idegeskedj, mert azt érzi a pici is, neki az kell, hogy szeresd, hogy vele légy, az a legfontosabb.

2008. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is sír a babám néha evés közben, de köze sincs a tejhez.Hogyha látsz rajta esetleg megfeszülést, hogyha a lábát kiegyenesíti vagy már kitapasztaltad, hogy fájdalma van....lehet, hogy ouki, vagy kaka dokogról van szó mint nálnuk.Vagy esetleg bent marad egy büfi.Ilyenkor mi is kaja közben sétálgatunk kicsit rázom a seggét és mindig kijön vmi.Remélem nálad is ez van.Amúgy igyál sok folyadékot, az a legfontosabb a tejhez.Én se eszek sokat a gyerekem mégis 1-1-5 kg-ot hízik egy hónapban...

Reggel megiszok egy kakaót, ebédre meg joghurott műzlivel meg mézzel, és amikor a párom jön akkor eszek álltalában csirkét rizzsel, de iszok 3 l vizet.Kitartás és tényleg érdeklődj az önkormányzaton!!!

2008. okt. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékig együtt tudok érezni veled, sajnos nállunk is ez a helyzet. Nyugodj meg ettől még elég lehet a tejci a manónak, jó példa rá a kisfiam 6 hónapos és több, mint 5 kg hízott csak anyatejes. Igaz én fogytam vagy 10kg-ot, de neki minden megvan a tejciben ami kell. Maradj nyugott az a fontos, bár tudom ilyen körülmények között nehéz.
2008. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!