Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatas alatt eszre...

A szoptatas alatt eszre vettem, h verzik a mellbimbom, mit tehetek? Nagyon faj, igy bem tudok szoptatni?

Figyelt kérdés

2 hete szultem,eleinte nem akart szopizni,nwm is volr rendesen ki formalodva a bimbom,ezert ki szivtam elektromos mellpompaval.

Most nem tudom h mi tevo legyek



2018. jún. 4. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a szoptatásnak bizony van kellemetlen oldala is.Én azt tanácsolom, hogy szoptass minél többet, hogy miharabb hozzászoljon a melled.Ami nekem nagyon bevált a Vea spray e- vitaminnal.Ez egy olajos spray ami hüt is, és segíti a gyógyulást.Nekem is vérzett és borzasztóan fajt.Szó szerint sírtam az elsö honapban.A második babámmalmeg még rosszabb volt.Kitartas, hidd el, elmulik, csak egy kis idobe telik🙂
2018. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Garmastan krém, ami direkt bimbóvédő krém, nem ártalmas a kisbabának, illetve szopizhat szilikon bimbóvédővel, nekünk ez vált be mert anno 1. kisbabám mellett is nagyon kisebesedtem.

2. baba már szépen szopizik védő nélkül is :)

2018. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én semmit sem kentem rá az anyatejen kívül, sokat voltam felsőruházat nélkül, Kamillás teafiltert áztattam hideg vízbe, azzal borogattam, és megtanultam helyesen szoptatni. Kb egy hónap után kezdett eltűnni az az ázott seb, ami vérzett. Addig kegyetlenül fájt, mintha tűvel szúrkálták volna a bimbómat.
2018. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amikor csak teheted, hagyd szabadon a melled. Bekenheted bimbóvédő krémmel, dm sajátmárkás is megteszi, de anyatejjel is, az is segít. Gyakori szoptatással hozzászokik. Nekem 1 hét alatt begyógyult, felvàltva szoptattam szabadon és bimbóvédővel. A mellszívót erre az időszakra nem tanácsolták. És ami fontos, a babának nem lesz baja attól, ha lenyeli szopizás közben a vért.
2018. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a tanacsokat.

Az elso babammal nem volt ilyen problemam.

Kenegetni kenegettem,ezentul szabadon is sokat hagyom.

2018. jún. 4. 17:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézte a gyerekorvos,hogy nincs-e lenőve a babád nyelve? Az is okozhat problémát mert nem tudja rendesen szívni.
2018. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De, ha akarsz és elszánt vagy, így is tudsz szoptatni.

A gyerekem 5 hónapos koráig az egyik cicimet folyamatosan véresre szívta. Mionden egyes szoptatás úgy indult, hogy üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. Vannak árnyoldalai is a dolognak. Viszont mág így is ez volt a legjobb, amit adhattam neki, tehát megkapta.


keress egy szoptatási tanácsadót, biztos lesz ötlete.

2018. jún. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bimbóvédő! Ehhez nem kell szoptatási tanácsadó, a védő erre van. Nem kell véresre szopatnod magad ész nélkül mert juuuj csak akkor vagy jóanya, mert van rá egy szilikon eszköz. En használtam.
2018. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!