Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valóban az anyatej a legjobb?...

Valóban az anyatej a legjobb? Akkor az én gyerekemen miért nem látom az előnyöket?

Figyelt kérdés

Van egy 6 és egy 4 éves fiam.

Mindkettő időre, császármetszéssel született, tehát a "kiindulás" ugyanaz.

A nagy pár hetesen már tápszeres lett, a kicsi több, mint 3 évig szopizott, 6 hónapig kizárólagosan, de 2 éves korig igen aktívan, még éjszaka is.

Ennek ellenére én nem tapasztalom az előnyeit.

A kicsi sokkal többször volt beteg (nátha), antibiotikum is kellett neki többször, a nagynak csak 1x. Ő elkapta a rotát is. Kicsiként hasfájós volt

(figyeltem az étkezésre). Ekcémás mindkettő, és mindenhol azt olvasni, a tápszereseknél gyakoribb, hát nálunk ez sem jött be, sőt a kicsinek az egész testén jelentkezik, a nagynak csak a combjain.

Az egyetlen előnyét a szoptatásnak abban látom, hogy lelkileg jó érzés volt mindkettönknek. Ő imádott szopizni és én is nagyon szerettem a szoptatást.


Olyan sokan támadják azokat, akik nem akarnak szoptatni, hogy megfosztják a legjobb, legegészségesebb táplálékot a gyerektől, de ha valóban ez a legjobb, akkor nekem miért betegesebb az anyatejen nőtt gyerekem? :( Nem egy dohányos, piás, szendvicsen, kólán élő nő vagyok pedig.


2018. jún. 22. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes, hogy nem lett ellenállóbb a szervezete :/ Ezt várná pedig az ember.

Viszont a babának a bőrkontaktus is nagyon fontos, tehát ezzel mindenképpen jót tettél neki!

2018. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak statisztikailag működik, ha megnézel ezer tápszerest és ezer anyatejest, akkor van ebben eltérés, hogy egészségesebbek az anyatejesek. De ha csak kettő gyereket veszel, akkor egyáltalán nem biztos, hogy látható lesz.
2018. jún. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Szia. Nalam ugyanez a helyzet. Csak nekem a nagy egy hétig szopizott a kicsi több mint egy évig. Viszont az egészségüket figyelve a kicsi sokkal betegesebb gyengébb az immunrendszere is mint a nagynak. Ez nekem is meglepő volt, örültem h szoptathattam és hát igen én is mindenkitől ezt kaptam h anyatejes baba és ez majd megvedi mindentől nem lesz beteges és pont az ellenkezője van. Félreértés ne essék ettől független is szoptatnak meg ha nem válassza el magát illetve következő babát is szoptatni fogom természetesen, csak igen ez elég meglepő dolog és az ember az anyatejre gondolván h az mennyire jó és egészséges és megvedi a babát, ami gondolom így is van, ilyenkor viszont meglepodik az ember mert nem erre számított.
2018. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, így is örülök, hogy szoptathattam, és nem kérdés, hogy egy következő babát is szoptatnék, ha van anyatej, csak már látom, hogy nem kell csodára számítani.
2018. jún. 22. 21:15
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
Ez nyilván csak statisztikailag működik. Sok gyereket megvizsgálva tuti jobb az anyatejes babák átlagos egészsége, de ellenpélda is akad. Én is ismerek az átlagnál betegesebb és egészségesebb anyatejes és átlagnál betegesebb és egészségesebb tápszeres gyereket, de ettől még a statisztika igaz.
2018. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk a nagy 2.5 éves és 15 hónapos koráig szoptattam, a kicsi most lesz 10 hónapos és még tuti hogy egy jó ideig szoptatni fogom... Nagy először 10 hónaposan lett beteg (nyaralás alatt... új környezet/repülőút), amúgy ezen kívül 11 hónapos koráig nem volt rendszeresen gyerekközösségben, baba-mama klubban sem.

A kicsi már 2 hónapos korától jött velünk mindenhova és így hamarabb ki volt téve a különböző virusoknak stb, de ha ő otthon is maradt volna, a nagy hozta volna haza a vírusokat ígyis úgyis... Szinte mindig egyszerre vagy pár nap eltéréssel betegedtek/betegednek le, csak a nagy immunrendszere gyorsabban legyűri a betegségeket már. A kistesók ilyen szempontból szerintem hátrányosabb helyzetből indulnak.

És azt se felejtsük el, hogy hiába ugyanazok a szülők, nem minden testvér örököl egyformán betegségeket sem (ugyanaz a betegség/allergia súlyosabb vagy enyhébb formában jöhet elő), egy fertőzést se ugyanúgy küzd le az immunrendszer még ikreknél se (pl. egyiknél kialakul szövődmény, másiknál nem - saját tapasztalat).

És hát ahogy az előző válaszban is írta valaki az anyatej vs. tápszer előnyét nem pár gyereken lehet vizsgálni, hanem minimum egy több ezres/százezres populáción.

2018. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom a nagyobbik legkesőbb a kicsi 1 éves korában kezdett közösségbe járni és hazahozta a betegségeket. Az én fiam anyatejes volt, most 3 múlt és eddig kétszer volt beteg(nátha, gyomorrontás). Nővérem fia 7 éves, csak tápszeres volt és legalább évi egyszer kórházba kerül. Tehát nem lehet átlagot vonni.
2018. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A nagyot újszülött korától vittem mindenhova. Gyerekek közé (rokonok), pár hósan baba-mama klubba is, nyaralni mindenfelé, tehát nem voltunk bezárkózva, hogy azért ne kapta volna el a betegségeket. A kicsi mivel sírósabb volt vele nem jártunk annyi helyre.
2018. jún. 23. 07:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Én tápos voltam, a bátyám anyatejes.

Szinte sohasem vagyok beteg, max. 5-8 évente 1x; és abból is hamar kigyógyulok. Lázas 34 év alatt egy kezemen meg tudom számolni hányszor voltam.

Ezzel szemben a bátyám egész pici korától kezdve rendkívül beteges volt. Az iskolában minden évben súrolta hiányzásai számával az évismétlést. 25 évesen rákos lett, de szerencsére meggyógyult. Most, hogy gyerekei vannak, azonnal elkap tőlük mindent, és 2-3 hét, mire meggyógyul...

2018. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van. Az első kizárólagos anyatejes volt magyon sokáig. A másodikat egy családi trauma miatt csak 1 hétig tudtam szoptatni. A nagy éjjel nappal beteg volt minden vackot elkapott és kifejezetten nem erősen kötődő,pedig im adom (már 10 éves) A kicsi aki így tápszert kapott soha nem kapott még amtibiot sehol semmi gond nem beteges és extrém kötődő. Én sem látok összefüggést . A lényeg hogy szeretve legyenek a gyerekek.
2018. jún. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!