Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás ideje alatt csak...

Szoptatás ideje alatt csak pecsételés. Mennyire jellemző? Változás mikor várható? (Alább részletezem)

Figyelt kérdés
Lassan egy éve, igény szerint szoptatok. Még mindig elég gyakoriak a szoptatások. Pár napja kezdtem el pecsételni. (Előtte nem volt még vérzésem a szülés óta) Ha indult valakinek hasonlóan a visszaállás, mik a tapasztalatok? Lehet, hogy most még hónapokig csak alkalmankénti pecsételgetés lesz? Vagy be fog indulni a vérzés és rendszereződik is a kb. 28 nap körüli ciklusra? Fogamzásgátlót nem szedek. Mi az ami nem normális ilyenkor (úgy értem szoptatás mellett) és mikor érdemes orvoshoz fordulni?

2018. jún. 27. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen eltérő kinek hogyan alakul, normális az is nagy valószínűséggel, ha csak pecsételsz először. Én egy év után, menstruáltam először (még akkor is szoptattam), nem volt erős, de pecsételésnek sem mondanám, onnantól többé kevésbé rendszeres megjött.

Nővérem viszont szülés után folyamatosan vérzett, a 6 hetes kontrollra nem is ment, csak 8 hetesen, mert meg akarta várni míg elmúlik. Doki mondta neki, hogy minden rendben, van olyan aki amíg szoptat, addig vérzik (pecsétel), hát nagyon durva, ő inkább abba is hagyta a szoptatást.

Szóval tényleg mindenféle van szoptatás alatt, de ha már lassan egy éve szültén, elmehetsz dokihoz, egy ellenőzés nen árt és megnyugszol.

2018. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt többször pecsételés mindkét gyerekem szoptatása alatt, mentem vele dokihoz. Mondta, h ez teljesen normális. Természetesen szoptattam tovább, nem zavart az a pár nap pecsételés ( 1.5 év szopi alatt 5-6x volt és kb. 3x volt rendes mensi) Szopi abbahagyása után már csak rendes menstruációm volt.
2018. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2018. jún. 28. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!