Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is tapasztalt ilyet?

Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés
Nem szopik a babám, ezért fejek: nagyjából háromóránként, ahogy még a kórházban megszoktam, és egy fejés során 250 ml jön le. De: ha ennél gyakrabban kényszerülök fejni (pl szex előtt, hogy ne csöpögjek), akkor alig 100 ml jön, ha meg kitolódik a szünet 4 órára (pl éjjel), akkor meg 400! Miért van ez?
2010. jún. 18. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a tejtermelésed a babához éhségéhez igazodna. ha gyakrabban enne akkor kevesebbet, ha ritkábban, akkor többet. De ez nem lineális, ahogy a baba éhsége sem az.
2010. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Ez teljesen logikus. De akkor hogy van ez a "minél gyakoribb mellretétel-annál több tej"-elvvel? Ez alapján nekem kétóránkénti fejésnél több tejnek kellene lennie, négyóránkénti fejésnél meg kevesebb... Vagy ez csak a szaporítás időszakára érvényes?
2010. jún. 18. 11:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt nem a lefejt tejet kell figyelembe venni. A mell a sűrű, gyakori fejéstől/ szoptatástól azt az ingert kapja, hogy többet termeljen. Szóval a szaporításkor praktikus a gyakori fejés.

Ha kitolódik a fejés, akkor a mellben felgyűlt tejet fejed ki. Ha minél ritkábban fejnél, akkor a tested azt az utasítást kapja, hogy kevesebbet termeljen, mert nem kell olyan sűrűn a tej.

Persze ez egy hosszabb folyamat, nem lehet 1 nap alatt óriási változásokon átmenni, ehhez 3-4 nap, vagy akár 1 hét is kell, mire a szervezet alkalmazkodik!

2010. jún. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 18. 14:26
 5/5 xStefix ***** válasza:

A mell úgy működik, mint egy wc-tartály: minél gyakrabban ürül ki, annál többször töltődik fel és annál nagyobb lesz a napi "hozam".

Ahogy előttem is írták, az aktuális (nagyobb) tejadag megtermeléséhez kb. 3-4 nap gyakoribb ingerlés kell. Ha te ennyi ideig 2óránként fejnél, már tapasztalhatnád, hogy egyszerre több tejet tudsz már fejni. (A növekedési ugrások idején szükséges tejszaporítás miatt jó, ha ezt tudod!)

2010. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!