Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen az, amikor csak úgy...

Milyen az, amikor csak úgy magától elapad a tej? Kérem, hogy aki tapasztalt ilyet, az írjon!

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem így volt. Hiába szopizott a babám, egyszerre elkezdett kevesebb lenni, pedig igény szerint szoptattam, meg mindenféle teát ittam amit védőnő javasolt, hgy több legyen, stb. Sajnos az anyatej termelése véges, van aki évekig tud szoptatani, van aki csak hónapokig, és van aki sajnos egyáltalán nem.


Érdemes mindent kipróbálni és meglátod, van akiknél beválik a sok praktika, de ha nem akkor sem szabad kétségbe esni, tudom hogy mostanában szinte sulykolják az emberbe (védőnők pl. ) hogy ha nem tudod a gyereked érettségiig szoptatni rossz anya vagy és tuti nem tettél meg mindent, de ezt ne hidd el, mindenki aki értelmes tudja hogy a női szervezet alapvetően ilyen: a tejtermelés véges, bizony. Egyszer mindenkinél vége, ez szervezet kérdése kinél mikor, van akinél visszahozható a tej, van akinél nem, érdemes felkeresni szopis tanácsadót talán tud segíteni, ha a szervezeted is úgy akarja, ha nem, akkor viszont bele kell törődni és a megfontosabbat szem előtt tartani: lakjon jól a baba, ez a lényeg :) A tápszer nem az ördög találmánya, azoknak a kisbabáknak találták ki akiknek nem adatott meg a sokáig szopizás :))


Sok sikert!

2011. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem annak idején mondtak olyat hogy ne adjak neki tápszert, mert az fuj, hanem ha nem eszik eleget akkor próbáljam meg a következő szopinál ismét, stb....szerencsére nem hallgattam ezekre mert akkor tuti éhen halt volna szegény babám, mert egyszerűen nem hitték el, hogy NINCS tejem és NEM is lesz már, hiába szedtem ittam ettem minden tejtermelő csodaszert amikor apadni kezdett, hiába tettem a babát mellre állandóan.
2011. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"ha a szervezeted is úgy akarja" - pont erre jutok én is folyton. Hiába iszok meg 3 liter tejszaporító teát, hiába facsarom a mellem, míg totál üres nem lesz, ha nem megy, akkor nem megy. Ha meg éppen úgy van, akkor akármit csinálok, van.

Köszönöm, sokat jelentett a válaszod! Még nem adom fel, de nem fogom a végletekig erőltetni a dolgot.

2011. márc. 21. 21:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom milyen érzés, amiket írtam hogy mindent kipróbáltam, abban aztán volt tea, magok (görögszéna), minden. Sok folyadék, kalóriadús kaják ( 4 kilót híztam szoptatás alat, direkt emiatt!!!)

Volt olyan aki azt mondta hogy nem hiszi el hogy mindent megpróbáltam mert olyan egyszerűen nincs hogy nem termelődik tuti nem jól csinálok valamit.....meg hogy minek hagytam abba a bogyókat, meg hogy hogy mertem tápszert használni mekkora hülye vagyok mert a tápszer az oka az elapadásnak......na ezeket az emberekt legszívesebben elküldtem volna az édes jóba.


Ha mindent próbált az ember és nem jött össze, és az egész már csak egy küzdelem, nem szabad úgy felfogni hogy mileszmost, hiszen a fontos hogy jóllakjon a kicsi és nem az hogy verhessük a mellünket hogy 3 éves korig szoptattunk :))) Ne hagyd hogy bárki azzal stresszeljen hogy "fog az menni, csavard, facsard, szoptass 20 percenként, stb."


Te tudod hogy mi az a határ amikor már kipróbáltál mindent és TUDOD hogy egy korszak véget ért, jöhet a következő :) Jó egészséget nektek, szurkolok hogy sikerüljön a tej viszahozása, de ha nem, hát nem, a kicsid jól fog lakni úgy is, és ha picit nagyobbak lesznek a gyerekek, a kutyát sem fogja érdekelni hány hónapos koráig szopizott :)

2011. márc. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!