Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » XStefix itt vagy? Tudnál...

XStefix itt vagy? Tudnál segíteni? Nem szaporodik a tejcim.

Figyelt kérdés
Elejétől kezdve ki kell egészíteni mert a babám 2420 gr-ra visszament. Mostmár 3 kgos szépwn szopizik de.... 40 max 60 mlerek vannak. Vagy ennél kevesebbek... 10-30 mlekkel pótolunk mert a kicsikém többnyire éhes marad szopi után. Hogyan tudnám elérni hogy mindíg egy "állandó" mennyiség legyen és az annyival több legyen amennyivel pótolni kell. Eszem iszom amikor tudok pihenek szopi után fejek csak éjszaka nem sokat iszom és mindenféle szaporítókat eszem. Motherlove mecsek amentes sör utrica. Tudod nem hiszem el h valahogy ben tudnánk összeérni a babámmal.
2018. aug. 5. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Nem minden nőnek van teje! Hiába eszel-iszol bármit, ha a tejmirigyeid nem termelnek több tejet, nem tehetsz semmit.

A szoptatási tanácsadók ezzel nem szoktak törődni, csak osztják az észt.

2018. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Majd jön, jól megmondja, mit tegyél, akkor se megy, még rosszabb lesz, még kevesebb tej.

A szoptatási tanácsadók azzal tennék a legtöbbet, ha közölnék, légy boldog azzal, ami van.

2018. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

1-2: azért, mert TE nem tudtál szoptatni, ne itt rontsd a levegőt! Aki nehezen esik teherbe, annak se írod be, hogy egy meddő temető a méhe, inkább fogadjon örökbe. Miért kell ennyire bunkónak lenni?


Kerdező:

Hányszor szoptatod? Igény szerint? Mennyi pisis pelus van?


A mi sztorink:

A két kisebb gyerek császáros volt, a 2. sokat volt inkubátorban, addig mellre se tehettem, a 3. szerencsére csak program császár volt. Egyik se épp annak az előjele, hogy sok lesz a tej.

Mindkét babával elég kevés volt a tejem, eleinte pótoltunk. Az első természetes úton született, nála ömlött a tej, volt mihez viszonyítani.

Először is: nem mértem. Hetente-kéthetente, aztán havonta mentünk védőnőhöz. Ő mérte, látta, megnyugtatott, hogy jó ütemben fejlődik.

Iszsz szoptattam. Igen, volt amikor 0-24 a mellemen volt a pici. Este fürdetés, szoptatás, annyi tápszer, amennyit kért, büfi, alvás. Ezt csináltam, semmi fejés, meg csodabogyó. Két-három hónap, és egyik este elaludt tápszer nélkül, csak szopizás közben. Aztán legközelebb is. Utána nem is kevertem be a tápszert, mert nem kellett. Jóllakott, aludt több órát. A fejlődése továbbra is szépen alakult.

Kétszer csináltam ezt végig, nem lehetetlen, de kemény munka. 18 hónaposan választottam el a második gyerkőcöt, a legkisebb most 16 hónapos, de olyan cicibolond, hogy még nem mertem megvonni. :)

Csak azt el kell eldöntened, hogy mennyire akarsz szoptatni.

2018. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

Mellényúltál, én tudtam szoptatni.

Ellenben sose mondogattam, hogy mindenki tud, ha akar, mert nem így van. Minek jobban erőltetitek, annak többet ártatok, mert annál többen esnek kétségbe, hogy ők alkalmatlanok. Jó lenne, ha felismernétek végre.

2018. aug. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!