Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladást hogyan előzzem...

Mellgyulladást hogyan előzzem meg? Fejjek minden szopi után, vagy elég, ha csak akkor, amikor feszesnek érzem? Nincs túl sok tejem.

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

szia!

szerintem szoptass igény szerint,ne csak 3 óránként hanem amikor kéri a pici!sőt amíg nem indul be a tejed én a helyedbe minden alkalmat kihasználnék!a mellgyulladás ellen a kisbabád a legjobb!nincs olyan mellszívó ami jobban és gyorsabban tudja kiüríteni mint ő!de ha esetleg mégis begyullad,én a homeopátiás golyót ajánlanám neked!sok sikert!

2010. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Van valami oka a félelmednek?

Merthogy a mell - kirívó eseteket kivéve - annyit termel, amennyire a soron lévő babának szüksége van, korának megfelelő minőségben.

A fejéssel ezt a természetes folyamatot megzavarod és több fog termelődni.

2010. jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
egyetértek az előttem szólókkal. Jó lenne tudni hogy egy alkalommal hány mellből szoptatsz és mennyi idős a gyerkőc?
2010. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha el akarod kerülni a mellgyulladást, minden szopi után fejd le a maradékot abból, amiből szopott. Ha nem szívja ki rendesen a tejet, az ott pangani fog és begyullad.
2010. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Most vagyunk 6 és fél hetesek. eddig jól mentek a dolgok, nem fejtem, mert úgy éreztem, pont annyi van, mint amennyi kell. Pici szépen gyarapodott... De!!! Mégis begyulladt a mellem,most antibiotikumot szedek, mert magas lázam lett, a jobb mellemet csak a férjem segítségével sikerült két nap alatt kimasszírozni, mert sem fejni, sem szoptatni nem tudtam.
2010. jún. 22. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:
A mellgyulladást úgy lehet megelőzni hogy minden szoptatás után alaposan kikell üríteni a mellet mert a pangó tej jó táptalaj a baciknak.Ha a bimbón apro berepedések vannak azon keresztül alakul ki a fertőzés.Ajánlatos a bimbót mondjuk Bepanthennel kenni.Nekem bevált. :)
2010. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Ha már kialakult akkor is alaposan kikell üríteni a mellet hogy kímélve legyen.Tudom hogy borzasztóan fáj de valóban alaposan szét kell maszírozni a csomókat.Nekem anyukám csinálta mert én képtelen lettem volna rá.Hamar rendbe jössz!!!Ha nem jön a melledből gennyes váladék akkor szoptathatsz is belőle mert a babánál jobban semmi nem tudja kiüríteni.jobbulást kívánok!!
2010. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
ugyan azt szoktam javasolni, mint a tejbelövellés napjára. Ebben a sorrendben: állottvizes borogatás (bimbó kihagyásával) vagy tusolás, utána masszírozás, utána szoptatás, utána fejés. Bimbón a baba nyálát rajta hagyni, mert gyógyit, vagy anyatejet rákenni és rajtahagyni. Ezt egész addig mig nem jön helyre a mell és nem áll be a kereslet-kínálat. Mindez az igény szerinti szoptatást jegyében.
2010. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! :D
2010. jún. 22. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!