Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek szopik a gyereke és...

Akinek szopik a gyereke és nem elég, a tápszert mikor adja neki, szopi után vagy egy szopi helyett tápszer van? Amúgy a gyerekek szeretik a tápszert?

Figyelt kérdés
Mert nekem azt tanácsolta a gyerekorvos,hogy szopi után keverjek be neki vagy 60ml-t és megnézzük mennyit eszik!
2008. nov. 5. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szopi után adtam neki, mert ha előtte adod jól lakik a tápszerrel és nem fog szopizni.

Az én babám anno a BEBA-t kapta,de azt nem ette így átálltunk a Humana HA1-et kapja és imádja, sajnos már 2 hete csak tápszeres.

2008. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp szopi után add,ahogy írták előttem,mert különben majd nem akar szopizni.Az én manóm szereti,az elején a cumisüveggel volt bajba,meg amíg a megfelelő cumit megtaláltuk neki,de amúgy ma már nagyon szereti.
2008. nov. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most délután vettem már szoptatós párnát is meg új cumisüveget és puhább nagyobb lyukú cumit,hátha azzal van a baj.
2008. nov. 5. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is, honnan tudod, hogy nem elég? Sír? Fogy? A sógornőmnek is az orvos már az első héten azt akarta, hogy tápszert adjon a gyereknek, mert szerinte nem elég a tej, bár a fiúcskának nem volt semmi baja. Lebeszéltük, sokszor cicire tette, és még ma is naponta kétszer szopizik, pedig már 14 hónapos! Én egy hétig szenvedtem, mert egész nap sírt a fiam, állandóan cicire tettem, végül elkezdtem fejni, és akkor derült ki, hogy tényleg nem elég a tejem, de ez érthető is volt, mert 8 hétig volt kórházban a kicsi, mert korábban jött. De még igy is majd 10 hétig adtam neki tejet, úgy hogy gyakorlatilag csak fejtem! Addig próbáld, amig lehet!


Ha végképp nem meg, akkor csak szopi után adj tápszert. Mindegyik gyerek mást szeret, és azt is ki kell tapasztalni, hogy nem fáj-e tőle a poci.

2008. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ő sajnos nem hogy hízott volna egy hét alatt,hanem fogyott. 4400 grammal született és 4120 grammal jöttünk haza. Az első hónapban sajnos csak 4280 gramm volt, akkor nagyon megijedtem és egy hét alatt 210 grammot hízott(4490gramm). De sajnos most amit hízott le is fogyta, így most a dokinál 4370grammnak mérték. De a doktornő csináltatott egy próbaszopást ahol meg 130 grammot szopott. Így 4500 gramm lett.

De estére evés után elfogadta a tápszert ami azt jelenti hogy kevés neki a tejcsi :(.

2008. nov. 5. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
ha fogyott akkor érthető a tápszer de...légy kitartó és mindig csak a cici után adjad neki a pótlást!
2008. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!