Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy éves lesz a fiam. Egyszer...

Egy éves lesz a fiam. Egyszer még szopik a többi tápszer. Hogyan tovább:tápszer (milyen) vagy tehéntej?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

sokaknak megoszlik errol a velemenye es 50-50%-os valaszokat fogsz kapni szerintem. Az en lanyom 8 honapos 2-szer szopizik mar csak egy nap a tobbi tapszer. En 1 eves kora utan mikor a szopit befejeztuk tejet fogok neki adni, nem tapszert. Teljes zsirerteku tejet termeszetesen. Valtozatosan eszik es egeszsegesen, otthon fozott dolgokat adok neki. Nem latom ertelmet tovabb tapszert adni neki 1 eves kora utan,mivel az etrendjebol mindent megkap amire szuksege van.

2011. szept. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10,5 hónapos volt a fiam, mikor a reggeli szopizást kiváltottam. Én az 1+ tejitalt adtam neki, majd mikor az esti szopit is abbahagytuk vacsora után adtam neki ugyanezt kb. másfél éves koráig, onnantól, pedig sima tehéntejet.
2011. szept. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jubilee ***** válasza:

Nálam tejfehérje allergiás a kisfiam, így én biztosan várok a tehéntejjel a kislányomnál. Szerintem jobban teszed, ha kimondottan gyerekeknek való babatejet veszel nekik, mert a tehéntejet nem tudja úgy feldolgozni a kisgyerek szervezete.

Tehéntejet az első születésnapig nem javasolt adni, és utána is csak fokozatosan érdemes bevezetni, ugyanis a tehéntej összetétele jelentősen különbözik az anyatejétől: magasabb fehérje- és ásványianyag-tartalmával a baba fejletlen emésztőrendszere és veséje még nem képes megfelelően megbirkózni. 3 éves korig legalább 2,8 %-os, de lehet a 3,6 %-ost is - ennél alacsonyabb zsírtartalmút ne válasszunk. Felmerül a kérdés, hogy a tápszerek miért adhatók már újszülött kortól, ha egyszer azok is tejapalúak? Erre az a magyarázat, hogy a tápszerek és a boltban kapható tejalapú, vagy tejet is tartalmazó bébiételek esetében különböző eljárásokkal csökkentik az emésztési problémákat vagy allergiát okozó hatást, és ezek a termékek egyes ásványi sókból (nátrium, kálium, foszfor) és fehérjéből kevesebbet tartalmaznak, mint a színtej, bizonyos vitaminokat (D, E, C) és vasat viszont pótolnak bennük.

2011. szept. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13 hónapos a kislányom, amint betöltötte az évet megkóstoltattam vele a friss, házi tehéntejet(van tehenünk) azóta is csak kóstolja, még aktivan szopizik, de biztos nem fogok tápszert adni.szerintem ha van lehetőséged akkor tehéntejet adj!
2011. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!