Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom mennyi tejem...

Honnan tudom mennyi tejem van? Kezd elapadni?

Figyelt kérdés

Kisbabám nagyon sokat eszik, igény szerint, de evések után is eszi a kezét. Pedig hosszan etetem aztán büfizés, de állandóan a szájában van a keze. A tejem sose folyt magától(szóval sosem kellett használnom a melltartóba betétet,hogy ne ázzon át) Sosem érzem úgy hogy belenne durranva a cicim, inkább olyan löttyedt mintha nem is lenne benne semmi. Lefejni sem szoktam. Mikor megnyomom a bimbóm akkor jön a tej de akkor se olyan durván...hallom másoknak folyik ki összevissza...nekem ilyen nincs és sose volt.

A babám szépen fejlődik, most lesz 8 hetes, több mint 1 kilot hizott egy hónap alatt, viszont én egyre jobban úgy érzem ezekmiatt a tünetek miatt, hogy talán már nem elég a tejem?! Vagy már csak idő kérdése és nem lesz egyáltalán?


2018. nov. 8. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejlődik a baba, akkor van elég tejed. Nekem sem folyt sosem és nem volt bedurranva mégis volt. Ha nagyon akarod méregetni, akkor mérd meg követlenül evés előtt és után, a különbség kiadja mennyit szopott. De én ezt nem ajánlom ha amúgy fejlődik szépen, mert nagyon rá lehet csavarodni a témára.
2018. nov. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha szépen fejlődik, akkor semmi gond. A kéz rágcsálás nem éhségre utal. Fájhat a fogínye, vagy egyszerűen csak jó szórakozás :) a szopóreflexe is lehet erős, sok baba ezért is cumizik, ha van valami a szájában, megnyugszik. Ennyi.

Nekem se folyt soha a tejem, nem durrant be a cicim se, mégis pufók kis anyatejes babám volt. Egy évig szoptattam, pótlás se kellett. Ne izgulj, miben rendben van nálatok is :)

2018. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sír etetés után, nincs 5-6 pisis/kakis pelus naponta ill. ha nem hízik, akkor gondolhatsz arra, hogy kevés neki. Egyébként a kezét ilyenkor kezdi felfedezni, azért is lehet folyton a szájában.
2018. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden kisbaba eszi a kezét. :) Az meg külön jó, hogy nem ömlik belőled a tej, meg nem kell fejéssel vacakolnod. Ez azt jelenti, hogy beállt a kereslet-kínálat egyensúly. A tej 80%-a a szopizás közben termelődik. Nyugodj meg, minden OK, a babádnak a szopizás nem csak evés. A közelséged gyógyszer a kis világa minden bajára. Ha majd elkezd kúszni-mászni, nem fog ennyit lógni rajtad.
2018. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megnyugodtam :)

Minden pelusban van pisi-kaki úgyhogy akkor reménykedem még sokaig tudom szoptatni(min. Fél évig :) )

2018. nov. 8. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!