Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptattok? Egy alkalom...

Hogyan szoptattok? Egy alkalommal mindkét mellből, vagy egyszer egyik következőkor másik? Melyik miért jó?

Figyelt kérdés

#kétmell #egymell
2018. dec. 17. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Egy alkalommal csak az egyikből. Nem azért, mert jobb lenne, csak mert elég volt mindkét gyerkőcnél így. Egyébként a sűrű váltogatástól fájhat a hasa, mert akkor csak az előtejet eszi, ami sokkal hígabb, cukrosabb, nem is hízik ilyenkor eleget. Szóval lehet 2-ből is, de csak ha “kiürült” (sosem ürül ki teljesen, de érted szerintem) az egyik, akkor válts.
2018. dec. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
8hetes a kisfiam, eddig úgy szoptattam, hogy mindig csak az egyik mellemből következőkor (kb 2-2,5 óra múlva) a másikból. Hízik, de egyáltalán nem hurkás baba. Minden este mérlegelek és van hét amikor stagnál a súlya. védőnő és gyermekorvos szerint nem számít, mert a havi hízást kell nekik nézni és az megvan. Szoptatás után nem sír, tehát azt hittem jóllakik, viszont tegnap áttettem a másik mellemre egyből és azt is "kiette"... Akkor nem tudom kevés a tejem? Honnan tudjam, hogy elég-e neki?
2018. dec. 17. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Kínáld meg nyugodtan mindkettőből. Minél sűrűbben van stimulálva, annál biztosabb, hogy van/lesz elég tej.

Az a lényeg, hogy ha kettőből szopik, akkor a következő alkalommal szzal kezdjed, amelyikkel abba hagytad utóljára.így mindig hozzájut a zsíros tejhez is.

De az is teljesen oké ha egyszer csak egyből, másszor kettőből kap. Ahogy kijön.

Ha pl. bealszik, skkor nyilván nem ébreszted meg hogy szopizzon a másikból is, de ha éber és aktív, akkor nyugodtan tedd a másikra is rá, kínáld meg aztán majd ő irànyít.

2018. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!