Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet gyorsan tápszert...

Hogyan lehet gyorsan tápszert készíteni, illetve babának átadni? Másik kérdés: Ha előre felforralom a vizet és szobahőmérsékleten hagyom, akkor abból lehet tápszert készíteni? Vagy inkább az első módszer, mivel itt már telepedhetnek meg bacik.

Figyelt kérdés
Ha előre elkészítek egy nagyobb adag, egy napi adagot, azt le lehet hűteni. Ez oké, de étkezésenként, nem az egészet eszi meg, a maradékkal mit csináljak? Arra gondoltam, hogy a nagy adagból átöntök egy kisebb cumisüvegba és azt melegítem meg egy picit lábosba. Azért nem frissen csinálnám, mert ha felforralom a vizet és úgy bele a tápszert, akkor az legalább 10 perc mire kihűl..

2018. aug. 21. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Pedig nem ártana frissen csinálni
2018. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

A vizet felforrósítod és termoszba teszed.

A (por alakú) tápszert az üvegekbe kiméred.

Amikor akarsz etetni, akkor öntöd rá a termoszból a vizet ráöntöd és összerázod.

A maradékot meg kiöntöd, mert hamar megromlik.

Elöre elkészíteni nem ajánlott, mert hamar romlik és egy hasmenés nem tesz jót a babának.

2018. aug. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem muszáj mindig frissen forralni a vizet. Fél napra előre felforralhatod, és maradhat szoba hőmérsékleten. A tápszert amúgy sem szabad forróba tenni. Ha pl. éjjel fel szokott ébredni a baba hogy éhes, este forrald fel a vizet, és ha kihűlt, hagyd lefedve. Ezt használhatod éjszaka a tápszeréhez.
2018. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En babavizet szoktam mikroba tenni par masodpercre, bele a tapszer, osszerazom kicsit, megnezem, ha tul meleg lett ontok hozza meg egy kis babavizet. Nekunk bevalt, forralas nelkul adhato babaknak.

2018. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

A tápszeres doboz oldalán oda van írva, hogy a kész tápszert 2 órán belül szabad csak elfogyasztani. Tehát nem is szabad nagy adagot csinálnod.


Én is a termoszba forró víz + egy csészében (pl az Avent tej tartó csavaros tetejű dobozban) verziót szerettem. Nem keveredik, nem áll, mégis friss. Kiránduláshoz, utazáshoz mindig ezt a módszert követtem.

Ha meg túl forró volt még a víz, egy kis hideg vízzel langyítottam az egészet a cumisüvegben.

2018. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
A babavizet nem kell forralni, vagy tudsz előre forralni csapvizet, amit utána csak melegítesz. A hideg vízben ugye nem oldódik fel jól a tápszer, de ha már van előre vized (forralt víz vagy babavíz), akkor csak felmelegíted annyira, hogy a tápszer feloldódjon benne és máris kész, nem kell várni, míg kihűl.
2018. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy kis rutin kell hozzá, de utána nagyjából 1 perc elkészíteni, nem érdemes előre bekeverni, mikróban, vagy vizmelegitöben melegitem a vizet, ha túl forró öntök hozzá hideget, vagy ha már kész a tápszer és forró, beleállítom egy edény hideg vízbe, érdemes hűtőben tartani a baba-, vagy a forralt vizet, mert meg tud romlani.
2018. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
34%
Mi köze van ennek a szoptatáshoz?
2018. aug. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vízforralót használok. Abban forralom fel az egész napi vízadagot, abban is melegítek rá vagy mikróban. Éjjelre termoszba teszem a már előre felforralt és utána megfelelő hőmérsékletűre hűlt vagy melegített vizet.
2018. aug. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Babavíz és cumisüveg melegítő. A babavizet ugye szobahőmérsékleten bontom meg, akkor 3 perc, utána hűtőbe teszem, ilyenkor 8 perc alatt kész. Úgyis pelenkázom etetés előtt, így szinte semmit se kell várnom és kész is a tápszer.
2018. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!