Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van itt olyan anyuka, aki az...

Van itt olyan anyuka, aki az első gyermekét hosszan, míg a második gyermekét csak röviden vagy egyáltalán nem tudta szoptatni?

Figyelt kérdés
Az első lányomat majd' 1,5 éves koráig szotattam. Akkor azért hagyta abba, mert állapotos lettem és elapadt a tejem. 10 hét múlva születik meg a 2. kislányom, akit szintén szeretnék szoptatni. Így érdekelne, hogy milyen buktatók lehetnek. Csak személyes tapasztalatok és normális válaszok érdekelnek! Köszönöm!
2019. jan. 2. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van:

1. 22 hónapig szoptattam

2. 9 hónapig

3. 33 hónapig

Minden szoptatásnál volt mellgyulladásom is (az elején, kb. az 1-2. hónapban), de túl lettünk rajta és folytatódott a szoptatás. A gyerektől függ inkább. A középső babám azért hagyta abba, mert akkor hamarosan megjött a menzeszem. Az első és a harmadik babát ez nem zavarta. Az elsőt elválasztottam a bölcsőde kezdés miatt. A harmadik szoptatása pedig azért ért véget, mert betegség miatt erős gyógyszert kellett szednem és nem szoptathattam, így abbahagytuk a szoptatást.

2019. jan. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én pont, hogy az elsőt nem tudtam. Nem fogadta el a cicit.

A második 8 hónapig szopott, magától hagyta abba.

A harmadik most lesz 5 hónapos, egyenlőre csak cicizik, nem tudom, vele hogy lesz, mivel se cumisüveget, se kanalat, semmit nem akar, kóstolgatás se jött be. A másik kettőt 4 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni, meg a középső napi 1x cumisüvegből kapta a tejet, a picinél ez esélytelen.

2019. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!