Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós anyukák, akiknek...

Szoptatós anyukák, akiknek nem hasfájós a gyerkőc? Mit esztek?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt a babám, de még mindig hasfájos. Bármit eszek fáj a hasa, de komolyan, szinte mindentől. Fogalmam sincs már mit kéne ennem vagy mit hagyjak ki az étrendből (lassan már semmit se ehetnék..)

Nagyon elvagyok keseredve. Ti mit esztek, ami jót tesz a pocaknak es nem rosszat?


2019. jan. 6. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez olyan, hogy ha nagyon hasfájós, akkor kb mindegy, mit csinálsz, mit eszel, így is úgy is fájni fog a hasa. Az enyém szerencsére nem hasfájós, én mindent eszek, borsót is, káposztát is, stb. Mindent iszok is (mármint alkoholt nem), pl szénsavas üdítőt is. És nem fáj neki. Mondjuk érdekes volt, első ebédre a kórházban csilis babot adtak...
2019. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
A legújabb szakirodalmak szerint semmi köze az anyuka étrendjének a hasfájáshoz. Én ettem és tervezek a többi gyerkőccel is mindent, semmi probléma nem volt belőle. 😊
2019. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy a tejcukor miatt fáj a hasa, erre lehet kapni cseppeket (biogaia azt hiszem, de patikus tudja pontosan), amiben van olyan enzim, ami segít emészteni.

Ilyen esetben mindegy, hogy mit eszel.

Ha a tejfehérje a bűnös, akkor segíthet, ha tejmentes diétát tartasz, tehát se tej, tejtermék.

Ha ez se segít, és nem eszel semmi puffasztót, akkor sajnos marad a türelem és az idő.

A hordozás segíthet, mert könnyebben távoznak a gázok függőleges testhelyzetben, és melegíti a tested a pocakot. A közelség és a mozgás is nyugtatólag hat.

Egy kis torna is jót tesz: picit feltolod a térdeit a hasához, és kiugranak a pukik.


Tejszaporító teát iszol? Van hogy az okozza.


Ez sajnos ilyen, van hogy semmi nem segít, és át kell vészelni ezt az időszakot türelemmel.

2019. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ettem de tényleg, sosem volt hasfájós pedig csak anyatejes volt a hozzátáplálásig. Egy dolog volt amit ha fogyasztottam egész nap görcsösen és vigasztalhatatlanul sírt; az pedig a szoptatós tea volt. 😅
2019. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze az érrendhez.

3 hetet vilt hasfájós a lányom.


Ok:

Túl erős tejleadóm van, ő pedig pici hozzá


Megoldás: ráfejtem előtte

Ilyan pózt választottunk, amikor nem ömlött neki( nyugágypóz)



Mindent ettem


Karalaábé( pont szezon volt, rántva nagyon szeretem)

Káposzta

Csípős

Chillis bab vklt a sláger, mert rgyszerű elkészíteni, kiadós, és szeretjük is

Tejet/ tejterméket is


Szóval mindent, amit a régiek tiltottak


Laktációs tanácsadó elmondta, hogy nem tud átmenni a tejbe a puffasztás

2019. jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Nalunk etelallergia okozta a hasfajossagot, amihez reflux is tarsult, igy en az allergeneket kerultem (tejfeherje, tojas, szoja, gluten, van meg par, de nalunk ezek megoldottak).
2019. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Császáros baba? Itthon kb ismeretlen dolog, de tény: ők nem haladnak keresztül a szülőcsatornán, nem kenődik be az arcuk az édesanya baktériumaival és így sokkal sokkal nehezebben alakul ki náluk az egészséges bélflóra. Anélkül pedig borzasztóan sok gázt termel az anyatejben található tejcukor, hogy csak egy komponenst emeljek ki... Csinálj egy 5-6 napos [Protexin restore] kúrát, hátha segít (a biogaia lófütty a maga 1 féle baktérium törzsével, érthetetlen a népszerűsége). Nálunk 4 hetesen 2 nap alatt mulasztotta el az őrjöngős hasfájást :)
2019. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem iszom tejszaporito teat.

Igaz semmilyen ételt nem kerülök, egyedül a tejtermékeket, de néha azt is szoktam keveset ( par kocka csoki, sajt stb...) Termeszetes uton szültem, nem csaszarral! Mindent kiprobaltunk mar neki, se infacol, se biogaia, se espumisan nem segitett. Szoktuk tornaztatni, akkor kijon minden. Amugy minimum napi 3 pelusba van kaki, csak megszenved vele altalaban.

2019. jan. 7. 15:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondom Protexin restore. Nem biogaia meg infacol meg mittoménmi.... a biogaia semmit nem ér, a többi meg tüneti kezeles. Más a hatásmechanizmus. Legyszives ertelmezd amit írtam.
2019. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!