Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A fagyasztott tejet hogyan...

A fagyasztott tejet hogyan kell felmelegíteni? Lehet mikróban is, vagy csak meleg vízben lehet? Vagy fel kell forralni?

Figyelt kérdés
2008. nov. 9. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

anyatejet mikroba ne, mert kinyirja a mikro a jo kis tapanyagokat


cumimelegitoben siman lehet szerintem, legalabbis az enyemen van ilyen opcio, vagy belerakod a tejcsit a cumisuvegbe, es azt meleg vizbe..

2008. nov. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek az első válaszadóval, mikróba semmiképpen nem szabad. Gondolom neked is zacskóba van lefagyasztva. Én úgy melegítettem fel, hogy raktam fel vizet forrni egy lábosba, arra rátettem egy szűrőedényt és beleraktam a zacsit. A gőz fölött felolvatt a tej, majd ha kész volt utána raktam bele a cumisüvegbe, majd üvegestől raktam bele a vízbe, hogy meleg legyen. tymy
2008. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szobahőmérsékleten kell felolvasztani aztán, meleg vízbe állítod a cumisüveget.
2008. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én meleg vízbe állítom a fagyasztott tejet majd cumisüvegbe meleg vízbe állítom.Semmi képp ne forrald föl mert kiforralod a vitaminokat és mikróba se tedd.
2008. nov. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor a nagymamira van bizva a kislányom,mert két hetente egyszer, épp reggel 8 - 16-ig suliban töltöm a szabadidőmet, a lefagyasztott anyatejcsit mami mindig mikróban melegiti fel. Naponta többször is szopizik igy cumisüvegből. Még nem vettem észre, hogy visszamaradt volna a fejlődésben vagy többet büfizett volna, esetleg kihányná a felesleget. Semmi baja a mikróban melegitett tejcsitől, amit a mami bevallása szerin,t volt eset, hogy túl is melegitett, vagyis hűteni kellett.

Szerintem, ha nincs sok időd, és a baba is türelmetlen még a csapvizben felmelegszik a tej, nyugodtan mikrózd.

Üdv. 8 hónapos picilány anyuja

2008. nov. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Aki használ cumisüveg melegítőt ajánlja nekem,vagy csak pénzkidobás!?

2008. nov. 10. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!