Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Bromocriptint háziorvos...

Bromocriptint háziorvos felírja, ha kérem?

Figyelt kérdés

Pár napja írtam ki kérdést a tej csökkentésével kapcsolatban.

Viszont mióta eszik rendesen a babám, éjjel nem kelt fel (éjszaka cicizett eddig, már ez elmaradt az elmúlt 2 éjjel), és megint mellgyulladásom van, 7 hónap alatt ez a negyedik. Szeretném elapasztani a tejet, olvastam erről a gyógyszerről, de csak indokolt esetben írják fel. Ez most annak számít, vagy nem?



2019. márc. 19. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez nem indokolt eset. És nem is írhatja fel csak nőgyógyász vagy endokrinológus.


10 hónap alatt 5x volt mellgyulladásom, az utolsó csúnya, gennyes. akkor mondta a doki, hogy ha nem oldódik meg 1 héten belül, apasztunk. Megoldottam.


Meleg káposztás borogatás cicizés előtt, hideg zuhany cicizés után, álla a csomó felé legyen (onnan ürít), masszírozás cicizés közben.

pár nap és beáll a kereslet-kínálat, ha csak az éjszakai elhagyás a gyulladás/túltelítődés oka.

2019. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De én nem szoptatok már. Egyáltalán. Ezért is kérdeztem.
2019. márc. 19. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes elmenned endokrinológushoz. Ez hormongyógyszer, ha nincs hormonbajod, akkor ez elállítja. Én szedtem, háziorvos felírta, de kérdezte, miért kell.
2019. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És milyen mellékhatásai voltak?
2019. márc. 19. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem magas volt a prolaktin hormonom (2900), ezért kaptam. A gyógyszer mellékhatása amíg hozzá nem szokott a szervezetem az a hányinger, szédülés volt nálam. De tényleg ne szedd csak úgy, nem mindegy az adagolása sem...hirtelen sem lehet elkezdeni, folyamatosan kellett az adagot emelnem az endokrinológus utasítása szerint...mint mondtam ez hormongyógyszer, ha nincs bajod, ne szedd, menj el endokrinológiára/nőgyógyászatra.
2019. márc. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Du lemegyek a háziorvoshoz, és megkérdezem, mi a teendő, mit ajánl.

Csak nagyon rossz most, fejni kéne, de hozzáérni alig tudok, be van csomósodva + lázas lettem megint. Borogatás semmit nem segített, még 1 ilyen éjszakát nem tudom, hogy vészelek át :S

2019. márc. 19. 11:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül nőgyógyászhoz küldtek, inkább nem minősítem, de végül ezt írta fel (nem én kértem)... Olvastam a jó kis mellékhatásait, enyhén már tapasztalom is. De ugye vmit valamiért....
2019. márc. 21. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!