Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valamilyen gyógyszer,...

Van valamilyen gyógyszer, amivel ki lehet váltani a Bromocriptint tej apasztásának céljából?

Figyelt kérdés
2013. máj. 2. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős baba mellett apasztasz, de fejéssel szép lassan el lehet apasztani, csak türelem kell hozzá.


A lányom 20 hónapos korában elválasztottam, ekkor még nap 8-10x szopizott és éjjel is. Másfél hónap után tudtam eltenni a fejőgépet. Mindig akkor fejtem, ha úgy éreztem, nagyon feszül, és csak annyit, hogy ne fájjon kellemetlenül. Fokozatosan csökkent és egyre ritkábban kellett fejnem.

2013. máj. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még nem apasztok, de nem fogok szoptatni, szülés után egyből el kell apasztanom (doki szerint minél hamarabb, mert akkor elkerülhető az esetleges mellgyulladás). Azt mondták ilyen házi praktikákkal (hideg vizes borogatás, kevés ivás) ne is próbálkozzak meg azt is, hogy tilos fejnem akár egy minimálisat is.

Szóval mindefélekép kell valamilyen gyógyszert szednem, csak erről olyan sok rosszat olvastam/hallottam + elméletileg sok országban már be is tiltották a mellékhatása miatt, hogy örülnék ha inkább valami mást alkalmazhatnék..

2013. máj. 2. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja értem. Hát nem hiszem, hogy nagyon máshogy működne szülés után, mint később, de az biztos, hogy ha sosem szoptattál, akkor azt sem ismernéd fel túl könnyen, hogy mikor kellene fejni és mikor nem...


Megkérdezhetem, hogy a doki miért nem "engedélyezi" a szoptatást?

2013. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig ez a leg elfogadottabb itthon, nagyon soká szedik, én is szedtem 1 évig, semmi bajom nem lett tőle!

Minden gyógyszernek van mellék hatása, ha adnak helyette mást, annak is lesz, és lehet az kijön rajtad, előre sosem tudni!!! Az orvos majdegmondja mi a legjobb neked!!!

2013. máj. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha a szoptatás tiltásának van valami eü. indoka, a doki ad majd apasztó gyógyszert. Ilyen fontos, az egészséget érintő kérdésre ne itt, hanem szakembertől várj választ!
2013. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En ezt kaptam apasztasra, hallucinaltam tole es elajultam, a ferjem nem engedte, hogy tobbet bevegyek (o orvos). Mondjuk talan magamtol is abbahagytam volna. :) no mindegy, a lenyeg, h gyogyszerbol nincs masik, a hatoanyag mindben uaz. En borogattam hideg ruhaval, es a gyulladas elso jelere irt a ferjem augmentint. Plusz nem ittam. Kb. semmit. Kegyetlenul rossz volt, de nem jokedvembol csinaltam ugyebar. :(
2013. máj. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: ha durvak a mellekhatasokakkor ugysem engedik majd szedni, nekem a zarojelentesre is rairtak, h azonnal hagyjam abba, ha bajt csinal.
2013. máj. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ukmukfuk87 válasza:
Én szedtem, 2 dobozzal, utána csöpögött még a tej két napig, de csak melltartó betét kellett. Olyat vegyél mindenképp, mert amíg apasztasz, addig is folyni fog néha, és átlátszik a ruhán. Én szülés után szedtem, 4 nappal utána kaptam meg, mert nem a dokim volt az ügyeletes és azt hitték örökbe akarom adni a babát és nem akartak adni. Gondolták hadd szenvedjek csak. Úgyhogy ha akarod szedni, előre írasd fel. Levert voltam tőle és ingerlékeny, de amint abbahagytam, 2-3 nap múlva ez is elmúlt. Csak magyarázd el a párodnak/barátodnak, hogy ez lesz és segítsenek Neked ez alatt.
2013. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szülés után serkentésre ajánlotta az orvosom az Urtica Urens homeopátiás szert alacsony CH-ban, de felhívta a figyelmemet, hogy magas CH-ban apaszt. Tehát ez esetben nagyon fontos a pontos CH. Ezek alapján neked Urtica Urenst kellene szedned, de pl. 30CH-st. Próbáld meg, hátha.


Nekem serkentésre 5-ös CH-ban nagyon bejött (+More Milk kapszula), hátha apasztani is jól tud, 30CH-ban. :-)


Sok szerencsét.

BRCSB

2013. máj. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!