Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kellene híznia 3...

Mennyit kellene híznia 3 hetes korára egy picinek? 3100al szülttünk és 52 cmrel. A súlya most 3700 körül van de dokihoz csak ezután megyünk

Figyelt kérdés

eleinte 2 hetesen volt hogy a 100at is megszívta-cumisüvegböl mert mellemet nem nagyon szívja ki és már el is áztatta annyira hogy felázott és a fejés is tortura-most meg 5-80 között eszik 3 oránklnt..és akkor sokat mondok-

mit tegyek egyre rosszabb

egy kétségbe esett anya


2010. júl. 5. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, példás ütemben hízik a pici! Heti 150 gramm hízást írnak megfelelőnek a könyvek, ezt mág túl is léptétek! Az 50-80 se rossz!Ne add fel a szoptatást, meglátod, hogy be fog állni, az én kicsim 5 hetes és erre a hétre tudom mondani, hogy zökkenőmentesen eszik, de két hete még mi is szórakoztunk minden evésnél. Próbáld meg minél többször mellre tenni,tudom, hogy fáj! De már nagy baba, ha éhes lesz, szopik többet is! Bízz benne, bele fog jönni, és Te is! Ha a heti 150 gramm hízás megvan, az bőven elég. Sok sikert!
2010. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

3 hetes korára kell visszanyernie a születési súlyát.


A 80 is teljesen jó. Az én fiam csak 3 hetes kora után evett meg ennyit, és akkor se minden étkezésnél. )Szintén anyatejes.)


Kinek akarsz te megfelelni ennyire? És mitől estél kétdségbe? Már így is túlteljesítettetek minden táblázatot... Az anyatej nem tápszer!!!

2010. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a gond a baba gyarapodásával.


Ha macerás a fejés, de a cicid sem bírja a szopit, akkor miért nem próbálod ki a bimbóvédőt?

2010. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj rendben fejlődik a babád. A szoptatáshoz meg kitartást kívánok. Nekem is a 4 hét környékén jött úgy rendbe a mellem, hogy már nem kellett használnom krémet rá és nem fájt annyira minden szoptatás.
2010. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi 3600-al születtünk, és 3 hetesen 4500-ak voltunk.
2010. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a megnyugatato válaszokat-

a sulygyarapodás nem is ad aggodalomra okot..inkább hogy ordítok a fájdalomtol de egyszerüen cici nélkül nem alszik:(

muszáj cicin lennie azon fárad le ihat bármennyit cumisüvegböl ..de a mellbimbóm iszonyuan fáj.

bepanthollal kenem ami megfelel a bephantennek..idágig semmi és félek is mert ezzel kentem 1 hetesen a popsiát egyszer és kipattogott a gyerek.allergiás rá..

ezért aztán még a szenvedések elött mosakodhatok is

bimbovédöt nem tudom kapok e mert spanyolországba élek..és nehezen közlekedem kocsi nélkül de igyexem beszerezni

2010. júl. 6. 14:16
 7/7 xStefix ***** válasza:

A cumisüveget felejtsd el, mert attól csak még rosszabb lesz a szopási technikája! (Teljesen máshogyan kell használnia a babának, mint a mellet.) És akkor még szerencse, ha nem alakul ki mellette cumizavara is, ami csak tovább rontaná a helyzetet...

A felázott, fájó mellre pedig nem a bimbóvédő a legjobb (merthogy az is nehezíti a szopást!), hanem egyrészt az idő, a mell hozzáedződése, másrészt pedig a megfelelő szoptatási testhelyzet megtalálása ill. a baba megfelelő szopási technikája! Azt javaslom, először inkább ezeknek nézz utána (pl. www.lll.hu) és csak legvégső esetben vegyél védőt. Így nagyobb eséllyel kerülheted el a további problémákat.

De van egy erős tippem, hogy ha végleg elhagyjátok az üveget és a babád igény szerint szophat (megügyesedik, -erősödik), pár hét múlva már minden rendben lesz! :)

2010. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!