Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehet csillapítani ezt...

Hogy lehet csillapítani ezt az elviselhetettlen fájdalmat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kisfiam 16 napja született meg és máris egy hatalmas problémávan küzdök meg ...


A tejem szülés után kb 4 nappal meg jött szépen fokozatosan szerencsére ezzel nem volt baj.


Tommee tippee manuális mellszívót is megvettük, és az eleján nem is volt gond viszont ahogy teltek a napok egyre jobban fáj ahogy eszik a baba, jelenleg már annyira be van gyulladva hogy ezt képtelen vagyok elviselni.


Minden nap fejem manuálisan is de a fiamat ciciből etetem, de ma már elviselhetettlen volt a fájdalom fejés közben is.


Milumil HA Start Optima van itthon (ezt a gyerek orvos írta fel) hogy legyen biztos ami biztos otthon.


Mellbimbó védő krémet használok de nem segít, rendszeresen fejek így nem emiatt van hanem ahogy a fiam eszik nagyon ráharap.



Hogyan tudom , vagy mi lenne a legjobb most hogy ne fájjon ennyire?


Ez így normális? Ha már hozzá érek kicsit már sírni tudnék....



Mit tehetek ez ellen?



2019. máj. 1. 20:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9


En azert fejem mert kevesbe faj mint a szopotatas , ez is faj de ez elviselhetobb. Nem akarok a fiamtol elvenni a tejet de hatalmas fajdalommal jar a szoptatas.

2019. máj. 1. 21:13
 12/20 A kérdező kommentje:
#11 ha neked nem faj akkor te szerencses vagy , nem is hozzad szolt a kerdesem.
2019. máj. 1. 21:14
 13/20 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 4-5 hónapig fájt ennyire. Konkrétan sírtam a szoptatások alatt. Rendszerint beszélni sem tudtam, annyira fájt, néha már az jutott eszembe, hogy szülni nem volt olyan borzasztó, mint szoptatni. Pedig második gyerek, egyet már szoptattam két évig hond nélkül. Mindent próbáltunk, videókat néztem a helyes szoptatásról, hátha mégis elrontok valamit, volt kint szoptatási tanácsadó is, kétszer is felvágták a letapadt nyelvét a babának, kentem, fejtem, próbáltam bimbóvédőt, de semmi nem segített, csak az idő. Sokszor gondoltam közben arra, hogy ha csak egy kicsivel kevésbé lennék elszánt a szoptatás témában, már rég abbahagytam volna, és nagyon megértem, ha valaki hasonló helyzetben azt mondja, ezt nem csinálja tovább. Szörnyű volt. De én nagyon akartam szoptatni, úgyhogy inkább összezorítottam a fogam és csináltam. Most 10 hós a fiam, még mindig szopik, de már hónapok óta nem fáj egy kicsit se. Egyszerűen elmúlt. Remélem neked nem tart ilyen soká a fájdalmas időszak.
2019. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%

Keress fel szoptatási tanácsadót. Lehet hogy van eltömődött tejcsatornád, lehet hogy a baba nem jó technikával szopik, ez meg tud oldódni, ne add fel.


Negyedik gyerekemet szoptatom, volt mellgyulladástól kezdve minden, amit "kipróbáltam", át kell vészelni, bele jöttök majd, csak kell a szakszerű segítség. www.ibclc.hu oldalon keress valakit.


A sok fejést én sem.javaslom, mert csak szaporítod a tejet, és még jobban feszül a melled...


Hajrá, menni fog az!

2019. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Nekem sem volt kellemes a szoptatas. Nekem is fájdalmas volt annyira hogy volt felkiáltottam és sírtam is szoptatas alatt. De nálam még pluszban hozzájött hogy állandóan véreztek a mellbimbóim. Én is mindent kipróbáltam két hónap után a fájdalom valamennyire enyhült de nem múlt el és a vérzés sem múlt el. De nem adom fel a szoptatást. Pedig orvosok és védőnő is mondta hogy le a kalappal, hogy kitartok. A fájdalom enyhülni fog, gondolom első baba a melleidnek ez még nagyon új idő kell, hogy hozzászokjon és ez az idő mindenkinél változó.

Én láthatatlanban azt mondom próbáld meg nem feladni, és keress egy szakértőt, aki segíthet.

2019. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
56%

Kérj szoptatási tanácsadótól segítséget.

Kijön segît



A szoptatás nem fáj

Érzékeny, furcsa.. Lehet, de ilyen fájdalom nem


Nem helyesen teszed mellre a babát.

Neki is, neked is tanulni kell.

Bimbóvédővel is fájni fog, ha rosszul teszi..

Tapasztalat

A fejést ha már rendesen szopik fokozatosan abba kell hagyni, ha nincs a lefejt tejjel konkrét célod.

Sok idő, plusz túl sok tejed lesz, ami megterhelő..

2019. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szia, mar irtak, de en is leirom, mellbimbovedo, hidd el hogy ugy jobb lesz. Nekem nagyon fajt, kentem is tobbfelevel, de ez a kenegetes is csak igy segitett ha bimbovedovel etettem. Emellett ugy be voltam durranva es mar azert is fajt hogy lassan ott voltam hogy nem szoptatom inkabb.... de volt tejem eleg es tudom hogy az a legjobb, igy inkabb kerestem megoldast es nekem ezzel lett jobb 🙂 mellette fejtem en is, az is rendesen fajt de tudtam hogy jobb lesz, csak ki kell varni. Mar negy honapos es reg tul vagyunk ezen 😀
2019. máj. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, én abba is hagytam. A gyerekorvos beszélt rá, azt mondta, hosszú távon jobban jár egy épeszű anyával a gyerek, és felírta a tápszert.
2019. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Normalis hogy faj . En a masodik babamat szoptatom es ugyanugy faj az elejen , ki is sebesedett , de masfel het a szenvedes es utanna helyrejott . Persze mindvegig Garmasztan kenocsot hasznaltam , nagyon jo.

Azert mert fajt nem akartam soha abbahagyni a szoptatast.

2019. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem normális, hogy fáj, rosszul tapad a mellre vagy rossz a technikája. Használtok cumit, cumisüveget? A bimbóudvar egy részét is bekapja? Ha a tiszta kisujjadat beteszed a szájába, a nyelvével körül kell ölelnie és szopnia, így csinálja? Nincs erős tejleadó reflexed? A fejést fokozatosan hagyd abba, mert nem fog beállni a kereslet-kínálat. Ha nem múlik a fájdalom, keress fel egy szoptatási tanácsadót, telefonon is segítenek.
2019. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!