Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás elhagyása segíthet...

A szoptatás elhagyása segíthet az éjszakai keléseken?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kislányom 10 hónapos, napközben már szinte csak "rendes" ételt eszik, reggel és este, elalvás előtt szokott még szopizni, valamint éjszaka, amikor felébred legtöbbször csak így tud visszaaludni. Decemberben volt két hét, amikor leszokott róla, de elkezdtek jönni a fogai és most akkor is kell neki, amikor éppen nem fogzik. Jelenleg éjszaka 3-4X igényli a cicit. Szívesen szoptatom, mert szeretek vele összebújni, meg tudom, hogy jó neki, de júliustól megint dolgoznom kell és félek, hogyan fogom bírni az éjszakai kelésekkel. Abban a két hétben, amikor cici nélkül visszaaludt, elég gyorsan lerendeztük, ivott esetleg vizet, megsimogattam, visszaadtam a cumiját és aludt is tovább, de most megint elég hosszúak az éjszakai nem alvós szünetek.

Akinek van esetleg ezzel tapasztalata, elmesélné, hogy a szoptatás elhagyása (még ha nem is önként, hanem valami egészségügyi vagy más okból történt) esetleg változtatott-e valamit az éjszakákon? Pár ismerős anyukától már hallottam, hogy amikor elalvás előtt tápszerre váltottak, az éjszakákat is jobban átaludták a gyerkőcök. Nem akarom feladni a szoptatást, de kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

Köszönöm előre is a normális válaszokat!



2019. máj. 6. 16:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Mindkettő iszsz babám 6 hetes korától átaludta az éjszakákat. Hidd el, ez nem a szopi miatt van.
2019. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De szerinted lehetne valamivel pl. befolyásolni. Egy párszor már átaludta az éjszakát, tehát az biztos, hogy nem éhes és képes rá. Amikor fogzik, van, hogy óránként kel, azt megértem, mert fáj neki. Ha nagyon nem megy, akkor van, hogy velünk alszik. Németországban élek, itt nem tolják annyira a szoptatást, mint otthon, főleg, hogy a családtámogatási rendszer miatt a legtöbben egy év után visszamennek dolgozni, így a hozzáállás is más. Akikkel eddig beszéltem, burkoltan mindenki a szoptatás elhagyására bíztatott. Persze csak az én önös érdekeimből nem hagynám abba, de itt egy nagy kérdőjel van bennem, hogy mennyire éri meg mindenáron tovább szoptatni, amikor étkezési célja már nem annyira van.
2019. máj. 6. 16:49
 3/22 anonim ***** válasza:
Nekem mindig az egy év volt a határ. Teljesen abszurdnak tartom, hogy odasétál a gyerek hozzám, mondja, h szopizni szeretne és kicsomagol. Egyébként a nagylánnyal pont úgy alakult, hogy 10 hónaposan hagytuk abba, egy betegség miatt. Abszolút nem viselte meg, engem annál inkább. Utálom a tápszert, sosem bíztatnék senki kisbabást arra, hogy azt válassza, de egy majdnem egy évesnél már nem létkérdés az anyatej. Sőt, mivel ehet tejterméket is, a tápszer sem kell, mi joghurttal, túrós dolgokkal helyettesítettük.
2019. máj. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%

Ha már így szokta meg, akkor ugyanúgy fog kelni akkor is, ha már nem kap cicit. Ehhez van hozzászokva, hogy éjjel kel és kap valamit. Ha annak idején lefekvés előtt kapott volna enni, éjjel meg ha felkel, akkor visszaringattad volna, fogzásnál bekented volna az ínyét géllel, vagy adtál volna neki fájdalomcsillapítót ahelyett, hogy cicit adtál neki, akkor nem szokott volna az éjjeli kelésre. De ez most már rutin lett nála, ha nem cicit, akkor majd kér mást éjjel. Tápszert, innivalót, akármit, de kelni fog. És erről nagyon nehéz lesz leszoktatni.

És ezzel most nem bántani akarlak, de ez az igazság.

2019. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Nem segitett igazan, ami viszont igen, hogy az apukaja kezdte altatni, es o kel hozza. Azota 6-8 ebredes helyett 0-3 van, atlag 2, de neha atalussza. 3 eves, januarban valasztottam el, februar vegeig aludtam vele, szopi befejezese utantol forigni, rugdosni kezdett... Ezert sajat agyat kapott, ami a mienk melle van tolva, ez is segitett, de latszik nagyon azota is a kulonbseg, mikor en alszom vele, es mikor nem. Ha bent vagyok, sokkal tobbet szokott ebredni.
2019. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%

Előző. Éjjeli kelés normális dolog, és az éjjeli szoptatás is hasznos. Ha egy éhes csecsemőt nem etetsz meg, az nem jó. Sok szakirodalmi adat van erről.

Ezt most nem a Kérdezőnek mondom, a szempontjai teljesen érthetők.

2019. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os!

Jó magam is anyuka vagyok, aki szoptatott. Viszont a kisfiam 3 hónapos koráig kelt éjjel, egyértelműen azért, mert éhes volt, onnantól fogva viszont átaludta az éjszakát. Ha véletlenül felébredt, mert nyugtalan volt, vagy mert fogzott, megnyugtattam, fogzás idején ment a fájdalomcsillapítás, de soha nem igényelte onnantól fogva az éjszakai etetést, nem véletlenül nem ébredt fel. És azért egy 10 hónapos, már hozzátáplált kisgyermeknek nincs igénye az éjjeli evésre, nem lehet éhes, ha tápláló vacsorát kap, hogy még éjjel is 3-4-szer éhség miatt keljen. Ez megszokás, nem éhség!

Amit te írsz, az kb. fél éves korig még elmegy, teljesen normális, de egy 10 hónapos baba már nem éhség miatt kel 3-4-szer egy éjszaka. Ez is ezer százalék! De olvass nyugodtan utána, hogy mikor lesznek készek, érettek arra a babák, hogy az esti vacsorával kihúzzák reggelig. Meglepődsz, hogy ez már jóval a 10 hónapos kor előtt bekövetkezik.:)

2019. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nálunk a cumisüveg és cumi elhagyása hozta meg az attörést az ejszakai felkelésben.
2019. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ez nem ilyen egyszerű az éjszakai kelés él, hogy az ember csak szimplán nem ad cicit. Amig kicsi volt a tejtermeles fenntartása miatt fontosnak tartottam, hogy amikor felebred és éhes, akkor kapjon tejet, valamint más módszerrel nem lehetett visszaaltatni (sírni hagyni meg nem voltam hajlandó). Az első hetekben nagyon küzdöttünk a tejért, mert kevés volt, tápszeres pótlást kapott, legtöbbször elalvas előtt, úgyhogy ott ellenálltam mindenkinek, aki teáztatást meg hasonló módszereket javasolt és a végén rendbe is jött a tejtermelesem. A lányom soha nem aludt el pl. kézben ringatásra és ami napközben működik, hogy leteszem és addig simogatom amíg elalszik, este nem. Nem is a kelessel van a bajom, tudom, hogy ez az idegrendszeri érettségtől is nagyban függ, hanem hogy mindig a cici kell. Számoltam azzal, hogy egy éves kora körül elválasztom, mert tudtam, hogy vissza kell mennem dolgozni, és elég össze vissza a beosztás, ezért kezdtem el időben hozzataplalni is. Persze szerencse is kellett, mert a lányom imád enni és már nagyon korán érdeklődött a mi kajank iránt.

Persze lehet ha kiprobalom valamelyik drasztikusabb éjszakai altató módszert most nem tartanék itt, de szerintem többet vesztettünk volna vele, mint amennyit nyerthettünk volna.

2019. máj. 6. 18:09
 10/22 anonim ***** válasza:

7. Ehhez én nem is szóltam hozzá. A komment, amire reagáltam, en block hibáztatta a kérdezőt, olyan nézetekre hivatkozva, azokat határozottan állítva, amelyek nem korszerűk.

Bocs ha off reagáltam, de ezt a kioktatást én úgy nem szeretem, leír vki egy problèmát, és segítség helyett letolják.


Egyébként utána olvastam én már ennek, azt írták, hogy egy éves korig is ébredhet éhség miatt a baba.

Ettől függetlenül nyilván nem 3-4-szer (bár a szoptatas funkciója sem csak az etetés, pl szeparációs szorongásnál is többet ébredhet a baba).

Ettől függetlenül teljesen egyetértek azzal, hogy ez anyai részről már nehezen tolerálható, főleg munka mellett.

Nagyon más ötletem, minthogy megpróbálni ringatással visszaaltatni szopi helyett, nincsen, főleg ha tényleg indokotlanul kevés idő telt el. Ha 6 óra alvás után kér enni, az pl más mint ha 1 órával kaja után.

Még annyi ötletem van, hogy csak simán szomjas nem lehet-e, főleg ha amúgy is hozzátáplált, akkor egy esti nagy szopit meghagyni egyelőre és utàna éjjel vizet adni. Vagy volt aki tejet adott cumisüvegből, de ez megint ilyen vitas dolog.

2019. máj. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!