Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek rengeteg teje volt/van,...

Akinek rengeteg teje volt/van, mit tett érte?

Figyelt kérdés

2019. jún. 24. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

ikreket szoptatok és ha van felesleg egy örökbefogadott kislany kapja meg. Eleinte míg a picen voltak a fiaim, nagyon sokszor fejtem, naponta 2-3 alkalommal szaporito fejessel. Rengeteget ittam, iszok napi egy alkoholmentes sort vagy karamalmzot is.


Rengeteget segített a gyakori mellretétel, bar nálunk ez azért később következett be.


Szinten nagyon sokat segít, bár nehezen kivitelezhető az alvás, de legalább a pihenes.

2019. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Semmit!


2 évig szoptattam egy gyereket, az összes, amit tettem érte, az az igény szerinti szoptatás volt.

2019. jún. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Semmit. Napi 2 liter tejet ittam, és amennyit lehetett, pihentem. De sok függ az anya szervezetétől is. Nincs minden nőnek elég teje, hiába állítják ezt a szoptatási tanácsadók. De ha az anya nagyon fáradt, ideges, akkor sincs elég teje.
2019. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Igény szerint szoptattam. Ez azt jelentette, hogy az első 2-3 nap gyakorlatilag állandóan rajtam lógtak a gyerekeim, erre bedurrantak a cicik, ömlött a tej. Később persze beállít már a kereslet-kínálat. Amikor úgy éreztem, hogy kicsit kevés a tejem (pl növekedési ugrásnál), akkor bevállaltam, hogy 43x teszem mellre őket egy nap, de nem pótoltam tápszerrel. 1-2 nap alatt utolérték a melleim az igényeket, nem volt semmi gond, nem éheztek, nem fogytak. Szóval igazából ennyi sok-sok cici.
2019. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

2 évig szoptattam. Nagyon sok tejem volt, ki is folyt mindig eleinte reggelre,pedig éjjel is szopott a lányom.

Először is nagyon vártam a szoptatást. Se anyum,se a húgom nem szoptatott, én nagyon akartam.

Sokat ittam,és sokat ettem. Mindent. Volt,hogy napi egy nagy tábla csoki lement, 1 fonott kalács, és másfélszer nagyobb adag kaják,mint a férjemé :)).


De nekem szerencsém volt,ehettem,mert folyamatosan fogytam szoptatás alatt. 75kg-ról 62-re.


Mindig hagytam szopni a lányom,megoldottam akárhol.

Nem fejtem sose..

Betartotta magától a 2-2,5 órákat két szopi között.

2019. jún. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Valaki írta: ha az anya fáradt,és ideges,akkor nincs elég teje.


Nem igaz!! Nálam nem volt fáradtabb és idegesebb kismama...betegen született a lányunk,bejártuk vele az országot! És még most se tudják,mi (volt?) a baja,pedig már 3 éves.

1 éve nem szoptatok,de még mindig van tejem,ha megnyomom a mellem. Nem ezen múlik!!!!


De nem tudom,hogy min múlik. Szerintem senki sem tudja!!!!

2019. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

A gyakori szoptatástól lesz több tej, tök mindegy mit eszel-iszol, a mellbimbót érő inger és a szoptatás/fejés számít.

A napi 2 liter tejfogyasztást felejtsd el (fentebb írta valaki), amúgy sem felnőtt embernek való a tehéntej, egy babának meg végképp nincs rá szüksége (anyatejen keresztül átmegy a tejfehérje-molekula, sok babának hasfájást okoz, a kevésbé szerencséseknek hasmenést, véres székletet, refluxot, orrfolyást, stb.)

2019. jún. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
67%
Sajnos semmitől nem függ, van akinek van teje, van akinek nincs, vagy kevés. Teákkal meg sörökkel meg egyéb praktikákkal lehet kicsit növelni, a sok ciciztetés a leghasznosabb, de alapvetően alkati kérdés az egész. Ne keseredj el ha nincs elég tejed, nem a te hibád és ettől még lehetsz jó anya! Az a lényeg, hogy jóllakjon a babád és tudjon megfelelően növekedni!
2019. júl. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
En sose tudtam sok tej van-e vagy sem csak mellre tettem ahanyszor kerte. A bababarat korhaz ahol szultem a nogyogyaszom es a gyerekorvosom azt mondta annyiszor tegyem mellre ahanyszor keri es NE merjek maximum ha nagyon akarom heti 1x de ok azt ajanljak havi 1x. Igazabol igy visszagondolva annyit neztek hogy egeszsegesnek tunik-e a lanyom ha picit hizott akkor mar jo csak ne fogyjon. Most sincs nagy sulya 6400 68 cm 6 hosan es 3380al szuletett de azt mondta a gyerekorvos hogy tokeletes mi is alacsonyak vagyunk ferjemmel. Nagy szerencsem volt hogy nem ijesztgettek a meressel. Csak akkor fejek egy 50 mlert ha megyunk valahova elviszem cumiba igy covid idejen ugyse voltunk meg tavol 3-4 oranal tovabb es addig elnyammogja azt a keveset. Nagy szerencsem volt/van mert senki se stresszelt meresekkel, elso gyerekeskent en is konnyen beleestem volna ebbe a spiralba ha a korhazban pl raparaztatnak erre. De anyukam (aki nem tudott szoptatni engem anno tapszerezett) mai napig megkerdezi van-e eleg tejem sot eleinte is mondta hogy merjem ket cicizes kozott a gyereket mennyit hizott ugye anno igy csinaltak. De erre a mennyi tejem van sok vagy keves sose tudok mit mondani... ugy tudom a mell nem tejtarolo hanem tejtermelo szerv igy tulajdonkeppen ez a kerdes is picit ertelmetlen szerintem🤷‍♀️ Karamalzt viszont en is iszok de csak azert mert imadom az izet 😅
2021. márc. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az h. valakinek eros a tejleado reflexe v sem, az adottsag.

Hogy mennyi tej van, az soktenyezos. Sokat kell enni, inni, pihenni (keveset stresszelni) es en ugy tapasztalom hogy a kezdeti fejeses szaporitas kivalthato suru mellretetellel. Lanyom 2hosan reggel 6ig aludt a kisagyaban, csappant a tejem. Most (4hos) koztunk alszik, 6x is rakeredzkedik, mocsarfaradt vagyok, cserebe boven van tejem es a baba is husika, szepen gyarapszik, szaporitani sem kell.

2021. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!