Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejről hogyan álljunk át...

Anyatejről hogyan álljunk át tápszerre? Fokozatosan, vagy mehet azonnal?

Figyelt kérdés

Pici még a babánk (6 hetes), Beba Pro HA tápszerünk van.


Tejem éppen lenne, de nagyon macera az egész már, sem a lányunknak sem jó, sem nekem. Ezért szeretnénk teljesen átállni a tápszerre, viszont nem tudom, hogy ami kis tejem még van, azzal mi legyen... Ha fejem, akkor több lesz, nem?


2019. jún. 28. 19:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
79%

Csak a macera miatt adnál neki tápszert? Hiszen annál egyszerűbb nincs, mindig kéznél van, semmi macera nincs benne.

Én a nagyot nem tudtam szoptatni, a kicsit csak 3 honapig sajnos, de örültem volna, ha tovább sikerül.

A lányodnak pont az anyatej a legjobb, honnan veszed, hogy nem az?

Félre ne érts, nem vagyok ősanya, de ha van tejed, akkor miért váltanál olyan modszerre, ami igazából macerásabb.

2019. jún. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék erről itt bármiféle vitát, győzködést. Számomra fájdalmas, kikészültem már teljesen ettől az egésztől, hogy fáj a mellem, hogy nem bírok egyhuzamban normálisan aludni, stb. Ráadásul pótolnunk is kell, és igen, nekünk a tápszer egyszerűbb.


Bárki elkészíthető, odaadhatja neki. Nem nyűglődik közben, simán eszik, nincs közben sírás és nem tart órákon át. És nem fáj... A férjem pl simán bevállalná az éjszakai etetést, de ugye nem tudja, mert annyit nem tudok fejni, hogy elég legyen. De már volt, hogy annyira fáradt voltam, hogy ő etette meg, és akkor sokkal jobb is volt az éjszakánk, aludt rendesen, nem kelt fel 6-kor. Szóval számunkra jobb lesz a tápszerrel minden.


Őszintén, én próbáltam, reméltem majd idővel jobb lesz, nem lett az. Nem fogom az egész babakorát végigzokogni emiatt. Szeretnék már végre boldogan babázni, nem gyomorideggel, hogy vajon mikor lesz megint éhes, és vajon most mennyire lesz szenvedés az egész. A gyereknevelésben nincsenek szigorú szabályok, mindenkinek más válik be. Valakinek macera a tápszerezés, mert gördülékenyen megy a szoptatás, de számunkra nem az. Nekünk fájdalom, rengeteg sírás és csendes könyörgés, hogy legyen már vége.

2019. jún. 28. 19:57
 3/41 anonim ***** válasza:
45%

Ha hirtelen abbahagyod, a melled is begyulladhat....inkabb fejd, lassan de biztosan elapad, azt add a babádnak es mellé a tapszert!



13hos koraig szoptattam a lanyom, hidd el nincs egyszerubb a szoptatasnal, ha nehezsegeid vannak, szoptatasi tanacsadok tudnak segiteni, egy probat meger! Hisz ez a legjobb neki, mert a tapszer nem tartalmaz elosejtet es antitesteket!... es mielott barki lepontoz, persze, hogy felno tapszeren is........

2019. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
26%

Sehogy. Előbb egy szoptatási tanácsadó segítségét kéne kérni. Ha az ő segítségével sem sikerül rendezni a problémát, akkor lehetne rátérni az átállásra.

Akkor is mindenképpen a fokozatosságot ajánlanám.

2019. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor fejj ha feszül a melled, és csak annyit, hogy ne feszüljön.
2019. jún. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Kérlek titeket, ne akarjatok már az én életemmel kapcsolatban okosabbak lenni.


De, nekünk egyszerűbb a tápszer. Ez van. Nem akarok már szoptatni, sem a szoptatási tanácsadóval erről beszélni, elegem van belőle. Utálom az egészet. A babánkat szoptattam 6 hetes koráig, nem a 2. naptól kezdve állunk át... Továbbá neki sem jó szerintem az, hogy egy boldog anyuka helyett kap egy olyat, akinek potyognak a könnyei minden szoptatás alatt. Megtettem, amit tudtam, de nem teszem magam tönkre emiatt.



Utolsó, köszönöm szépen a válaszodat. Akkor így fogunk tenni.

2019. jún. 28. 20:05
 7/41 anonim ***** válasza:
77%
Sajnálom kérdező, de sajnos rossz helyen kérdeztél. Itt sajnos az ősanyák már gyújtják is az ördögűző tüzet a kérdésed felett. De ne foglalkozz velük. Fokozatosan térj át, ahogy az egyik normális válaszban olvastad, fejd le, de csak addig amíg nem feszül. Lassacskán elapad.
2019. jún. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Csak nem értem, hogy nekik miért nem mindegy, hogy a SAJÁT GYEREKEMET mivel táplálom. Még csak nem is az van, hogy teljesen elzárkóztam a szoptatástól, mert próbáltuk mi, de egyszerűen nem megy, nem bírom már.

Miért jobb egy idegroncs anya, akinek anyatejes a babája, mint egy boldog, életvidám, de tápszerező? Nem tök mindegy lesz később?! Vagy majd a gyerek érettségijén odaállítják az anyukákat, hogy na akkor ki mivel etette a gyereket?

2019. jún. 28. 20:16
 9/41 anonim ***** válasza:
28%

Szegeny te...te...te...

Csak ezt olvasom, hogy nekem...meg én...

Szerintem ezen kellene elgondolkodnod, es kicsit osszeszedni magad, nem attol leszel rossz anya, ha tapszerrel eteted a babad.... ha nem megy ne csinald, de akkor is az ujszulottnek, az anyatej a legjobb...


Nem lehet, hogy lekileg tul labilis vagy??

A szules utani depresszio nem vicc, es nem szegyen segitseget kerni!

2019. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos van az a típus, aki miután anyává válik, képtelen elfogadni, hogy más anya máshogy gondolkozik, mint ő. Ők azok akiket az sem érdekel, ha véres a mellük, a fájdalomtól szikrákat szór a szemük, csak erőltetik, erőltetik, ezzel bizonygatnak saját maguknak, hogy mekkora szuperek. Közben meg jatékbabát nem adnék a kezükbe.
2019. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!