Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 21 hónapos kislányomat fokozat...

21 hónapos kislányomat fokozatosan, kíméletesen szeretném elválasztani. Ötlet, tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés
Nagyon cicimániás kislány, kicsit tehetetlennek érzem magam ebben. Nappal alváshoz és ébredéshez nagyon igényli, 1-2x még bepróbálkozik, kéri, de többnyire le tudom róla azért beszélni. Ami igazán rossz, az az, hogy éjjel többször ébred a ciciért, és azzal alszik vissza. Nemrég sikerült vele megbeszélni, hogy hagyjuk aludni a cicit, igyon inkább, de pár nap után, mintha rájött volna, hogy mi a cél, borult minden, azóta azonnal sír vigasztalhatatlanul, ha nem akarom odaadni éjjel. Ha nagy nehezen meg is békél, nem hajlandó elaludni. 2 éves koránál nem nagyon terveztem egyébként sem tovább szoptatni, ez pedig közeledik, de nem igazán látok eredményt. Érti, mit akarok, csak ő mást akar. A ne add oda neki, majdcsak abbahagyja a bőgést nem opció, mindenképpen kíméletes megoldást szeretnék.
2017. ápr. 10. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Első lépés, hogy Te teljesen biztos vagy abban, mit és miért szeretnél. Bizonytalanul el se kezd!

Én először a nappali, nem alváshoz köthető szopival kezdeném. A módszer kevésbé lényeges, mint a következetesség.

Én megpróbáltam teljes meggyőződés nélkül, úgx felejtős. :-)

2017. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nappal legtöbbször már csak alváshoz köthető van. Úgy érzem, megvan a meggyőződés, ott török meg, amikor keserves sírással reagál. Nem hisztivel, hanem valóban sírással, tényleg látszik rajta a kiborulás. Ennek ellenére megpróbálok ilyenkor is kitartani, de ha nem fogadja el a dolgot, beadom a derekam, mert ugye pont az lenne a célom, hogy ne hatalmas sírások árán menjen a dolog. A legutóbbi éjjeli kísérletemnek 2 óra simogatás, éneklés, ringatás, kendőben altatás lett a vége, és nem aludt el :( itt is besokallt a fáradtságtól és elkezdett vigasztalhatatlanul ordítani :(
2017. ápr. 10. 13:59
 3/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Az éjszakát apára bíztam. Nem könnyű persze.

De a kezdést a nappalival javaslom. Ne legtöbbször tarts ki! ;-)

2017. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, apával is próbálkoztunk, egy hét alatt annyit elértünk, hogy már visszaaludt neki is, de aztán apa szabija lejárt, és ő 24 órázik, vagyis néha nincs otthon éjszaka. Na hát amint én fektettem le, vissza az egész, órákon át altattam éjjel, nem aludt el. Utána meg már az apjának se. Nagyon makacs, nem enged, és egyszerűen semmi sem használ, órákon át hagyni üvölteni meg nagyon kegyetlennek érzem :)
2017. ápr. 10. 15:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha pár hétre jegelnétek a dolgot?
2017. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre jutottam, most pár napja nem hoztam fel egyáltalán, vagy 2 hétig pihen a projekt. Csak addig is ötleteket gyűjtök :)
2017. ápr. 10. 16:34
 7/12 anonim ***** válasza:

Eloszor is szuper, hogy ilyen regota szoptatod!

Biztos, hogy emiatt ebred, es nem pedig ez kell neki a visszaalvashoz? Mi lesz, ha elvalasztod, es tovabbra is ebred, csak innentol majd ringatni kell, mert mashogy nem alszik vissza? Csak azert kerdezem, mert ezzel erdemes szamolni. Ugy tunik, o meg nincs keszen az elvalasztasra (ami az embergyermeknel biologiai szemszogbol, ha hagyjak, hogy a maga utjan tortenjen, atlagosan 2,5-7 eves kor koze esik, nem veletlenul). En meg varnek egy kicsit, lehet, hogy par het, es magatol el fogja hagyni. Az alvas idegrendszeri eres eredmenye, es valamikor 2-3 eves kor korul normalizalodik altalaban magatol.

2017. ápr. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja latom, kozben mas is irta a jegelest:)
2017. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Biztos, igen, mert aludt már anyukámnál 3x is, mikor esküvőre mentünk, és ilyenkor nem ébred, csak max 1-2x, iszik pár kortyot, és fekszik is vissza. Nekem átlag 5-6x ébred, és kizárólag cicivel alszik vissza. Valamint ahogy felkel, rögtön mondja, hogy anya, cici. Úgyhogy elég egyértelmű :D

De nem is feltétlenül ez a lényeg, igazából én nagyon sokáig nem szeretnék szoptatni. Nem akarok senkit bántani, de nekem nem fér bele egy 3-4 éves gyerek szoptatása. Pártolom a hosszan szoptatást, de nálam van egy határ. Most én is kicsit azt látom, hogy ő talán még nincs kész erre, ezért is pihentetem a dolgot, de nálam a legvégső határ az óvoda, mire odáig eljutunk, már nem akarom, hogy szopizzon. De még jobb lenne, ha 2 éves kora után sikerülne abbahagyni.

Most jött el az a pont, hogy kezdünk olyan irányt venni, ami engem már zavar. Pl. máshol is mondogatja, hogy cici, is kotorászna a pólómban, ha hagynám. Szerencsére ez még ritka, de egyre sűrűbben fordul elő, ha fáradt vagy ilyesmi. Persze igyekszem megbeszélni vele, hogy ekkora gyereknek már csak otthon van cici, de nem mindig fogadja el. Vagy nem harap ugyan, de a fognyoma sokszor ott marad a mellemen ahogy szívja, és emiatt van, hogy kidörzsölődik, sebes a bimbóudvar, ami azért fájdalmas. És azt is észrevettem, hogy míg eddig teljesen jól megvolt nappal cici nélkül, max egyszer kérte, most nekiállt trükközni, hogy kapjon. Ha elesik, rögtön mondja, hogy cici, pedig semmi baja. Vagy megkér, hogy szívjam ki az orrát, mert a múltkor náthás volt, és orrszívás után kapott cicit... szóval szórakozik velem :D Ezek eddig nem voltak jellemzőek.

2017. ápr. 12. 11:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak azért írok, mert engem is érdekelnek a válaszok, megoldások.

Pontról pontra ez a helyzet nálunk, csak nwm kislány, hanem fiú.

2017. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!